Рада безпеки ООН збереться у четвер на засідання через путінські паспорти.

 

Засідання Ради безпеки ООН для обговорення становища на тимчасово окупованих територіях України у зв'язку з намірами Росії почати видачу російський паспортів розпочнеться у четвер, 25 квітня, 22:00 за київським часом.

 

Про це повідомив речник Постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко у коментарі аґенції "Укрінформ".

 

 

“Засідання Радбезу ООН скликане на вимогу України та відбудеться у четвер о 15:00 за Нью-Йорком”, – повідомив Ніколенко.

 

Український дипломат додав, що рішення РФ порушує Статут ООН, резолюцію РБ 2202 (2015) про схвалення Комплексу заходів із імплементації "мінських домовленостей", за яку голосувала й Росія, та власне самі домовленості. 

 

“Ми вдячні делегації Німеччини, яка нині головує у Раді Безпеки, та іншим партнерам України за оперативну реакцію на наш запит”, – додав він.

 

За київським часом, засідання почнеться о 22:00. Пряма трансляція буде доступна за посиланням на офіційному сайті ООН.

 

Президент РФ Владімір Путін 24 квітня підписав указ, згідно з яким мешканці окремих районів Донецької і Луганської областей мають право звернутися із заявами про прийняття у громадянство РФ за спрощеною процедурою.

 

Постійне представництво України при ООН звернулося до Ради Безпеки ООН щодо указу Путіна про спрощення видачі російських паспортів на тимчасово окупованому Донбасі.

 

Президент України Петро Порошенко звинуватив Росію у намірах здійснити ескалацію на Донбасі й закликав світову спільноту не допустити "найгіршого сценарію".

 

25.04.2019