Емманюель Макрон запевнив, що французи відбудують Собор Паризької Богоматері.

Оголошено збір коштів на відновлення будівлі.

 

 

Президент Франції Емманюель Макрон пообіцяв відновити Собор Нотр-Дам-де-Парі після пожежі, яка зруйнувала велику частину архітектурної перлини світу в понеділок, 15 квітня.

 

«Нотр-Дам – це наша історія, наша література, частина нашої психології, місце всіх наших великих подій, наших епідемій, наших війн, наших звільнень, епіцентр нашого життя. Нотр-Дам горить, і я розумію печаль, і цей шок, який відчуло багато французів. Сьогодні ввечері я хотів би поговорити про надію», – заявив Макрон у понеділок ввечері репортерам перед паризькою архітектурною пам'яткою, яка все ще палала.

 

Французький президент оголосив про початок кампанії зі збору коштів на реконструкцію собору. «Пишаймося, оскільки ми побудували цей собор понад 800 років тому, ми побудували його і протягом століть дозволяли йому рости і вдосконалювали його. Тому я урочисто говорю сьогодні ввечері: ми відновимо його разом», – запевнив Емманюель Макрон.

 

Командувач бригадою пожежників Парижа Жан-Клод Ґалле (Jean-Claude Gallet) повідомив, що вежі й несучу структуру Собору Паризької Богоматері вдасться врятувати. «Дії пожежників дозволили зупинити поширення вогню в бік північної вежі собору. Тепер можна вважати, що обидві вежі Нотр-Даму врятовані. Тепер головне – охолодити несучі структури», – процитувало слова Жан-Клода Ґалле французьке міжнародне радіо RFI.

 

Нагадаємо, що одна з найвідоміших та найвизначніших пам'яток світу – Собор Паризької Богоматері – зайнявся у понеділок, 15 квітня, близько 18:50 за місцевим часом. Першими загорілися будівельні риштування навколо будівлі. Вогонь був настільки сильним, що від нього обвалилися шпиль, дах і годинник собору. 

 

16.04.2019