Горить Собор Паризької Богоматері.

Шпиль церкви обвалився від полум’я.  

 

 

Одна з найвідоміших та найвизначніших пам'яток світу – Собор Паризької Богоматері – зайнявся у понеділок, 15 квітня, близько 18:50 за місцевим часом. Першими загорілися будівельні риштування навколо будівлі. 

 

Вогонь був настільки сильним, що від нього обвалилися шпиль, дах і годинник собору. З собору евакуйовані всі люди.

 

Представники влади французької столиці припустили, що пожежа може бути пов’язана з ремонтними роботами, які тривали в соборі.

 

«Всі дерев'яні несучі конструкції будівлі охоплені вогнем. Від несучих конструкцій 19-го століття, розташованих з одного боку, і від конструкцій 13-го століття – з іншого, не залишиться більше нічого», – цитує видання Le Monde повідомлення прес-секретаря адміністрації собору Андре Фіно.

 

На місце катастрофи прибув президент Франції Емманюль Макрон, котрий щойно відклав заплановане на 20.00 спеціальне телезвернення до французів за результатами загальнонаціональних дебатів і майбутніх реформ.

 

У зв'язку з пожежею префектура Парижа через свій екаунт в Twitter просить всіх мешканців і гостей міста уникати кварталу, в якому розташований собор, щоб не заважати роботі пожежників і не створювати небезпечних ситуацій. Мер Парижа Анн Ідальго назвала пожежу «жахливою подією».

 

Офіційний представник міністерства внутрішніх справ Франції попередив, що Собор Паризької Богоматері, можливо, не вдасться врятувати. Наступні півтора години гасіння пожежі будуть визначальними.

 

В даний момент пожежу гасять 400 осіб. Для боротьби з вогнем використовуються «всі можливості», крім гелікоптерів. Як пояснили в пожежному департаменті, скидання води з гелікоптерів може сприяти обвалення будівлі.

 

15.04.2019