Польща і Естонія заборонили російському кораблю ввійти в їхні води.

Причиною заборони стало те, що на облавку навчального вітрильника перебували курсанти з анексованого Криму.

 

 

Спершу влада Естонії відмовилися впустити російський вітрильник «Седов» в свої територіальні води. Міністерство закордонних справ Естонії пояснило це рішення тим, що на його облавку перебувають курсанти з Керченського державного морського технологічного університету (КДМТУ), який розташований на території анексованого Росією українського півострова Крим. «Видача дозволу на вхід судна в територіальні води суперечила б політиці невизнання анексії Криму Росією», – говориться в заяві естонського МЗС, яку цитує інформаційний портал Delfi.

 

Тим часом посольство Росії в Естонії розцінило цю заборону як «недружній акт естонської влади, вчинений тим більше напередодні майбутньої поїздки до Москви президентки Естонії» Керсті Кальюлайд (Kersti Kaljulaid).

 

Після рішення естонської влади російський вітрильник планував відправитися в польський порт в місті Ґдині, щоб поповнити запаси палива, продовольства і води. Проте й влада Польщі заборонила йому входити в польські територіальні води.

 

Польський прем'єр-міністр Матеуш Моравецький особисто відмовив «Сєдову» у вході в порт Ґдині.  «Рішення прем'єра негативне. Ми вважаємо, що допуск вітрильника в територіальні води Польщі суперечив би політиці поваги до територіальної цілісності України і невизнання анексії Криму», – цитує Polskie Radio 24 слова прес-секретарки Міністерства закордонних справ РП Еви Сувари (Ewa Suwara). Сувара заявила, що у курсантів КДМТУ «російські, а не українські паспорти, а Польща, як і більшість країн Заходу, не визнає анексії Криму і з цієї причини наклала санкції на Росію».

13.04.2019