На Турківщині знайшли ще один архів УПА.

 

До Національного музею «Тюрма на Лонцького» у Львові передали черговий повстанський архів, що зберігався у бідоні і був знайдений на Турківщині. Про це повідомляє Історична правда.

 

Бідон з документами виявив мешканець села Боберка, що на Турківщині, Богдан Пасьович. Чоловік цілеспрямовано шукав сліди повстанців.

 

Знайдені документи стосуються діяльності Української повстанської армії та Організації українських націоналістів у регіоні. На жаль, архів дуже пошкоджений. Утім, науковці вважають, що є всі можливості відновлення документів до стану, який уможливить прочитання.


Фото: Гал-Інфо

 

За словами директора музею Романа Забілого, вдалось встановити, що документи описують період 1945-50-х років. Тут є матеріали пропаганди, звіти про діяльність повстанців на Турківщині, протоколи допитів Службою безпеки тощо.

 

Документи підпілля ОУН на регіональному рівні становлять особливу цінність, оскільки зазвичай є єдиним джерелом для дослідження подій та встановлення деталей біографій учасників визвольної боротьби. Після реставрації документи будуть зберігати в архіві Центру досліджень визвольного руху, де з ними зможуть працювати науковці, а їхні електронні копії будуть доступні на сайті avr.org.ua.

10.04.2019