ЄУ погодилася перенести Brexit на пізніший термін.

Точнішу дату буде визначено на саміті Євроунії 10 квітня.

 

 

«Європейська Унія готова акцептувати чергове перенесення дати виходу Британії з ЄУ», – йдеться в проекті рішення саміту Євроунії, який цитує телерадіокомпанія ВВС.

 

Саміт ЄУ, який пройде в середу, 10 квітня, повинен визначити нову дату Brexit. У проекті рішення йдеться, що Британія має провести на своїй території вибори до Європарламенту в травні, а якщо не зробить цього, то 1 червня повинна буде покинути ЄУ. Одна з дат, яку Брюссель може запропонувати Лондону, – 30 березня 2020 року. Про це повідомляє інформаційна аґенція Reuters з покликом на свої джерела в Раді ЄУ.

 

За триваліше відтермінування виходу Об’єднаного Королівства з Євроунії ще раніше виступав президент Європейської Ради Дональд Туск. «Наш досвід і глибокий розкол в нижній палаті (британського парламенту, – Z) дають мало підстав вважати, що процес ратифікації може бути завершений до кінця червня», – йдеться в запрошенні Туска, надісланому лідерам країн ЄУ, на позачерговий саміт щодо Brexit. Бундесканцлерка Німеччини Анґела Меркель також заявила напередодні, що вважає за можливе перенесення Brexit на кінець 2019 – початок 2020 року.

 

Нагадаємо, у вівторок, 9 квітня, британський парламент 420-ма голосами проти 110-ти схвалив пропозицію прем'єр-міністерки Терези Мей про те, щоб попросити Європейську Унію перенести дату виходу Британії з ЄУ з 12 квітня на 30 червня. Це сталося після того, як парламент остаточно схвалив законопроект, що вимагає від прем'єра домагатися перенесення дати Brexit, щоб уникнути виходу з ЄУ без угоди.

10.04.2019