Між дебатами і аналізами

Полум’яні промови і слоїки з уриною, звичайно, цікаві, але трапляються напередодні виборів й інші важливі речі. Огляд подій тижня в Україні.

 

Дебати тижня

 

 

Всі, кому в поточних виборах бракувало драйву, екстриму та інших електоральних лігумінок, тепер можуть смакувати все це відрами. Переможець першого туру Володимир Зеленський вирішив, що просто так хизуватися тридцятьма з хвостиком відсотками голосів, зібраних 31 березня, нудно, і пішов ва-банк – в ультимативній формі «запросив» Петра Порошенка на дебати, які мали б відбутися не в студії національної телекомпанії (саме так чомусь хоче закон), а на найбільшому стадіоні країни (саме так чомусь забаглося Зеленському).

 

Порошенко виклику не ликнув, а показав, що замість пінг-понгу в політиці віддає перевагу бейсбольній биті. Крім дебатів між кандидатами, з’явилася тема проходження медичного обстеження на предмет наявності в організмі алкоголю та наркотиків, в результаті чого Порошенко озвучив підозру у наркозалежності опонента. Також підняли теми, що в штабі переможця повно представників колишньої Партії регіонів, чогось надто активно підтримують Зеленського одіозні персонажі російського політикуму etc.

 

Команда Зеленського недалекоглядно відмовилася від стратегії не випускати свого лідера на публіку і обмежуватися його виступами на дистанції. У «ближньому бою» сильним був кінематографічний персонаж Голобородько, в реального Зеленського вишикувати на тумбочках злочинних попередників не дуже склалося.

 

До того ж вкрай вчасно в американських медіа з’явилася інформація про те, що деміургом Володимира Олександровича Ігорем Коломойським раптово зацікавилися компетентні органи Сполучених Штатів, які «Слугу народу» не дивилися, а про їхнє почуття гумору може найкраще розповісти такий собі Павло Лазаренко, який також мав президентські амбіції.

 

Гривня тижня

 

 

Вибори для людей з слабкими нервами є приводом, аби збігати до магазину для поповнення домашніх запасів солі, мила і сірників, а дорогою назад закупитися доларами в канторі. Стійкіші громадяни і ті, які не мають достатньо коштів, вивчають цифри на пунктах обміну валют і термін «волатильність». Цього разу вітчизняна валюта причин для власних кульбітів не побачила і вела себе як відносно пристойна пані – спочатку на 30 копійок подорожчала щодо долара, потім на 20 подешевшала, згодом вирішила знов подорожчати, бо нібито все на фінансовому ринку мусить бути спокійно.  

 

Роздуми про майбутнє гривні після виборів іноді доходять до діаметрально протилежних висновків, але оптимізму більше, ніж песимізму, десь між ними причаївся реалізм.

 

Гарна погода сприяє вірі в світле майбутнє, але за традицією обиватель у виборчий період частіше дивиться на показники обмінників, ніж на градусник за вікном.

 

Газ тижня

 

 

Тихою сапою продовжує виконувати свої функціональні обов’язки Кабінет Міністрів. Прем’єр Володимир Гройсман за звичкою регулярно цікавиться станом справ в паливно-енергетичному комплексі, і цього разу дійшов висновку, що «Нафтогазу» можна встановлювати ціну на газ для населення нижче ніж 8,55 грн за кубічний метр, але в жодному разі не вище.

 

За інших обставин такий крок уряду і його очільника був би розтиражований і платникам податків парканадцять разів пояснили б, як про нього (платника) дбає влада. Але зараз рецептори інформації зайняті іншими темами і виконавча влада досить лагідно популяризує власну діяльність.

 

Можливо, це робиться з прицілом на осінні парламентські вибори, до яких Володимир Борисович повинен прийти з дуже великим портфелем здобутків, якщо дійсності відповідають чутки про те, що він хоче завести у Верховну Раду власних соратників, аби зміцнити позиції прем’єр-міністра в парламентсько-президентській країні. Незважаючи на те, яке прізвище матиме гарант Конституції і верховний головнокомандувач.

 

Європа тижня

 

 

У перманентно глибоко занепокоєному цивілізованому світі активізувалася ідея повернути росіянам статус рукопотисних, тобто повернути представників Кремля у Парламентську асамблею Ради Європи. Росіяни політичним опусканням у вигляді санкцій на публіці не дуже переймалися, але у коридорах європейської бюрократії вели напружену роботу з слабими на гаманець представниками ПАРЄ.

 

Після пропозиції генерального секретаря Ради Європи Турбйорна Ягланда змінити правила Ради Європи для того, щоб повернути російську делегацію до ПАРЄ, стало відомо, що готуються дебати, ініційовані соціалісткою Ліліан Морі Паск’є і лідером групи «Об’єднані ліві», нідерландським парламентарем Тіні Коксом, в результаті яких становище росіян на міжнародній арені значно покращиться, а далі і до мінімізації санкцій руки дійдуть.

 

Українська делегація в Асамблеї, яка раніше проявила себе з найкращого боку, тепер  має можливість зробити чергову добру справу і зіпсувати наміри північних сусідів та нагадати сусідам західним, що загравання з російським рублем може зле закінчитися.

 

08.04.2019