Суд окупованого Севастополя засудив українців Дудку і Бессарабова до 14 років в'язниці.

 

Севастопольський міський суд окупаційної адміністрації Криму виніс вирок фігурантам "справи «українських диверсантів»". Обидва фігуранти ‒ Володимир Дудка та Олексій Бессарабов ‒ отримали по 14 років тюремного ув'язнення. Суд також призначив кожному штраф: Дудці ‒ у розмірі 350 тисяч рублів, а Бессарабову ‒ в розмірі 300 тисяч рублів.

 

Про це повідомляє видання "Крим.Реалії".

 

Колишні співробітники кримського аналітичного центру "Номос" Дмитро Штибліков та Олексій Бессарабов були затримані в Севастополі у листопаді 2016 року разом із Володимиром Дудкою за звинуваченням у підготовці диверсій на замовлення української розвідки. Штибліков дав свідчення й був засуджений на 5 років, а Бессарабов і Дудка не визнали провини.

 

Служба безпеки України спростовує будь-яку свою причетність до них.

 

Журналіст Тарас Ібрагімов не сумнівався, що вирок підконтрольного Кремлю севастопольського суду буде обвинувальним. "На жаль, треба визнати, що ФСБ і суд перемогли, тому що ось же, «диверсанти» є, вони засуджені ‒ хтось із них визнав свою провину, що для слідства вкрай важливо", – прокоментував він.

 

Адвокат Володимира Дудки Сергій Легостов має намір оскаржити вирок у десятиденний термін і вказує на те, що саме обвинувачення визнало фальсифікацію матеріалів справи. "Дудка був не просто військовиком ‒ він ще служив у радіорозвідці на кораблі, звільнився 2010 року. Надалі він служив у МНС України й потім у МНС Росії. Він був дуже зручним для того обвинувачення, яке йому висунули. Це найбільш суворий вирок у «диверсійних справах» у Криму. Можливо, мета ‒ приховати недоліки, фальсифікацію слідства, може, залякати й засуджених, і їхніх родичів, і інших. 14 років ‒ надмірне покарання", – прокоментував адвокат.

 

Співробітників кримського аналітичного центру "Номос" Дмитра Штиблікова та Олексія Бессарабова, а також їхнього близького друга Володимира Дудку, затримали 9 листопад 2016 року в Севастополі. Усіх трьох звинуватили в підготовці диверсій у Криму на замовлення української розвідки.

 

16 листопада 2017 року Севастопольський міський суд засудив Штиблікова до 5 років колонії суворого режиму й до штрафу в розмірі 200 тисяч рублів, його визнали винним у підготовці диверсії, здійсненої організованою групою, а також у декількох епізодах виготовлення, зберігання та перевезення боєприпасів.

 

05.04.2019