Штаб Зеленського: Питання віри, мови, історії треба винести за дужки до закінчення війни.

 

Виборчий штаб Володимира Зеленського сумнівається в доцільності ухвалення закону про державну мову в Україні, вважаючи, що конфліктогенні питання слід відкласти до завершення війни.

 

Про це заявив спікер штабу, політичний технолог Дмитро Разумков у коментарі "Тижню", відповідаючи на питання про ставлення до законопроекту 5670-д.

 

“Проблема у тому, що в нас питання мови політики підіймають перед виборами, от у чому проблема. Насправді усе, що може розєднувати українців: віра, мова, територія, якісь історичні лідери – потрібно винести за дужки, принаймні доти, доки ми не закінчимо війну”, – сказав Разумков.

 

Водночас представник Зеленського зауважив, що у виборчій програмі кандидата Володимир декларує підтримку державній мові. 

 

“Позиція Зеленського дуже проста. Єдина державна мова – українська. Інших альтернатив не може бути. Це записано у Конституції та абсолютно правильно", – сказав він.

 

При цім Разумков висловився скептично щодо низки реґулятивних норм законопроекту, вважаючи, що перевагу українській мові слід створювати пільгами.

 

"Якщо казати про популяризацію української, то це слід робити, і це робиться сьогодні, насправді. Зазвичай нормальні держави ідуть шляхом “пряника”: створення пільгових умов оподаткування на продукти, які виходять українською, створення інших умов. Однак якщо ми кажемо про друковану продукцію, то змушувати випускати її певною мовою – це вплив на бізнес. Десь читають українською, а десь, за всієї поваги, ні. З російською така ж історія. Треба підходити зважено і популяризувати за допомогою економіки", – пропонує Дмитро.

 

У штабі Зеленського певні, що за 5-10 років ми "абсолютно підемо від цієї проблеми". "Глобально, її і сьогодні немає. Хлопці на фронті, на сході розмовляють різними мовами. Не лише українською і російською. Хтось грузинською, а хтось англійською. Патріотизм не виміряти мовою”, – вважає Разумков.

 

На думку політтехнолога, розгляд законопроекту пов'язаний із виборчою кампанією (насправді громадські середовища виступають за ухвалення закону ще з січня 2017 року, відколи його запропонувала група розробників, – Z). "Популяризація мови потрібна, але застосування жорстких механізмів більш пов'язане з виборчою кампанією, ніж з проблемами у суспільстві. Якщо була така необхідність ухвалити цей закон, то це слід було робити у 2015-му, щоб сьогодні ніхто вже не відкривав рота і не казав, що це пов'язано з виборами”, – сказав спікер штабу.

 

02.04.2019