Генпрокуратура дезавуювала підозри, висловлені Гонтаревій і Ложкіну.

 

Заступник голови департаменту міжнародно-правового співробітництва в ГПУ, голова відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях Костянтин Кулик повідомив про те, що прокуратура оголосила підозри низці колишніх посадовців оточення Президента України Петра Порошенка у "справі Курченка".

 

Заяву Кулика поширює інформаційна аґенція УНІАН, котра входить до медіа-холдингу, підконтрольного українському олігархові Ігореві Коломойському.

 

"Так, я підтверджую, що такі підозри були оголошені", – сказав Кулик.

 

 

Раніше, у четвер, аґенція УНІАН поширила публікацію маловідомого інтернет-сайту, в котрій повідомляли, що Генпрокуратура оголосила підозри колишній голові Національного банку України Валерії Гонтаревій, колишньому голові Адміністрації Президента Борису Ложкіну, заступникові глави Адміністрації Президента Олексію Філатову, інвестору Макару Пасенюку.

 

Цікаво, що сама Генеральна прокуратура офіційно повідомила: досудове розслідування у "справі Курченка" нарешті завершено. ГПУ також перелічила статистичну інформацію про здобутки слідства і число підозрюваних.

 

Утім, згодом, в іншому повідомленні, речниця Генпрокурора Лариса Сарган уточнила: розголошені Куликом підозри не є правочинними, оскільки їх виголошували з порушенням закону.

 

"Генеральна прокуратура України інформує, що так зване повідомлення про підозру В. Гонтаревій, Б. Ложкіну, К. Стеценку, О. Філатову було здійснено з порушенням процесуального законодавства, яке вимагає: а) наявності достатніх доказів, б) доручення старшого групи прокурорів, в) особистого вручення. Жодної з цих вимог не дотримав прокурор К. Кулик. Відтак зазначених осіб не вважають підозрюваними", – заявила Сарган.

 

Речниця Юрія Луценка повідомила, що оцінку діям Кулика даватиме Державне бюро розслідувань.

 

Офіс ГПУ пов'язує появу Куликових одкровень із виборами. "Передвиборча лихоманка явно псує людей", – прокоментувала Сарган.

 

Редактор видання Цензор.НЕТ Юрій Бутусов пише: "Поза сумнівом, що зробив це Кулик за домовленістю з Коломойським, котрий судиться з Нацбанком через те, що вивів за кордон мільярди рефінансування". Згідно з його інформацією, Кулик 13-17 березня перебував в Ізраїлі, де міг зустрічатися з тамтешнім резидентом Ігорем Коломойським. Сам Коломойський спростовує інформацію про контакти із Куликом.

 

Костянтин Кулик – колишній військовий прокурор сил АТО, фіґурант низки скандалів про незаконне збагачення. Громадські організації багаторазово висловлювали вимогу відставки Кулика. Натомість Генеральний прокурор Юрій Луценко заявляв, що "це ефективний співробітник прокуратури", який допоміг у справі конфіскації коштів Януковича.

 

28.03.2019