Чубаров: У Криму – найбільша хвиля репресій проти татар.

 

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров констатував, що в Криму почалася наймасовіша хвиля переслідування татар з моменту окупації півострова.

 

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook, коментуючи обшуки ФСБ у справі "Хізб ут-Тахрір".

 

 

"Сьогоднішні вторгнення російських окупантів в будинки кримських татар є актом наймасовішого порушення прав людини в окупованому Криму, скоєних окупантами в один день", – прокоментував Чубаров.

 

"Російські облави в Криму проти кримських татар в 2019 році все більше нагадують облави сталінських чекістів 30-50-х років ХХ століття", – підкреслив голова Меджлісу.

 

Чубаров констатував, що "в окупованому Криму почалася нова, ще жорстокіша хвиля репресій і гонінь на кримських татар, метою яких є спроба привести їх у повну покірність окупантам".

 

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз вважає, що російська влада спеціально тисне на Крим напередодні виборів Президента України.

 

"П'ять років, щодня, там відбуваються різної форми ці акції залякування. Це п'ять років боротьби проти російської агресії і вседозволеності стосовно України. І звичайно ж – це те, що ми стоїмо напередодні виборів. Дуже важливих виборів для України. У них наросте істерія, тому що цілі, які вони мають – тут створити хаос, – вони не проходять, не реалізовуються. Окуповані території – це наш біль, тому вони намагаються сильніше натиснути", – сказав Чийгоз у коментарі виданню "Крим.Реалії".

 

Згідно з інформацією об'єднання "Кримська солідарність", у середу російські силовики затримали і відвезли в управління ФСБ до Сімферополя 20 осіб: Шабана Умерова, Рустема Сейтхалілова, Ризу Ізетова, Фаріда Базарова, Джеміля Гафарова, Сейрана Муртазу, Аліма Карімова, Тофіка Абдулгазієва, Біляла Аділова, Меджита Абдурахманова, Рустема Шейхалієва, Сейтвелі Сейтабдієва, Яшара Муедінова, Ізета Абдулаєва, Асана Янікова, Енвера Аметова, Руслана Сулейманова, Акіма Бекірова, Ерфана Османа, Сервера Газієва.

 

У мікрорайоні Кам'янка в Сімферополі під час затримань відбулися сутички – п'ятьох затримали під час спротиву.

 

27.03.2019