Конґрес США ухвалив закон для протидії військовій співпраці Росії і Венесуели.

Це сталося через кілька днів після прибуття до Венесуели двох російських військово-транспортних літаків.

 

 

Палата представників Конгресу США в понеділок, 25 березня, схвалила законопроект, пов'язаний з ймовірним російським військовим втручанням у Венесуелі. «Документ “Про мінімізацію російсько-венесуельської загрози” присвячений протидії російського впливу в Венесуелі, який не тільки перешкоджає відновленню функціонуючої демократії в цій країні, а й створює військову загрозу всій Західній півкулі», – йдеться в заяві однієї з авторок законопроекту, конґресменки від Флориди Деббі Вассерман-Шульц (Debbie Wasserman Schultz).

 

Згідно з цим законопроектом, Держсекретар США протягом 120 днів після набуття ним чинності зобов'язаний надати доповідь про російсько-венесуельську військову співпрацю і її потенційну загрозу для США й інших американських держав. Після цього протягом місяця Держсекретар США повинен репрезентувати стратегію протидії цим загрозам. Про це повідомило видання Miami Herald.

 

Своєю чергою, президент Сполучених Штатів не пізніше ніж через три місяці після того, як документ набуде чинності, повинен представити Конгресу оцінку потенційної загрози національній безпеці США у разі придбання росіянами енергетичної інфраструктури компанії Citgo в США. Citgo Petroleum володіє трьома нафтопереробними заводами в Техасі та Луїзіані, дев'ятьма американськими трубопроводами і 48 сховищами нафти. З 80-х років минулого століття Citgo належить венесуельському нафтовому концерну PDVSA. Влітку 2016 року «Роснефть» надала PDVSA кредит на суму 1,5 млрд доларів, отримавши як заставу 49,9 відсотка акцій Citgo.

 

Окрім того, особам, котрі, за оцінкою Держдепартаменту США, діють в інтересах Росії чи сил безпеки Венесуели, в законопроекті пропонують заборонити в'їзд до Сполучених Штатів і позбавляти їх американських віз.

 

Закон набуде чинності, якщо буде схвалений Сенатом і підписаний президентом США.

26.03.2019