Україна запропонувала Угорщині скористатися сховищами на випадок зупинки транзиту.

 

Оператор газотранспортної системи України – державна компанія "Укртрансгаз" пропонує Угорщині скористатися українськими підземними сховищами газу для забезпечення безперебійного газопостачання європейського споживача на наступний опалювальний сезон у випадку припинення Росією транзиту палива через територію України.

 

Про це повідомила прес-служба компанії.

 

 

"Укртрансгаз" пропонує європейським постачальникам газу скористатися вільними потужностями українських ПСГ і створити необхідні додаткові запаси газу в сховищах, щоб гарантувати безперебійне газопостачання споживачам Угорщини», – йдеться у повідомленні.

 

Державна компанія зазначає, що ПСГ України допоможуть уникнути потенційних загроз енергетичної безпеки країн ЄС під час проходження наступного осінньо-зимового періоду 2019-2020 року.

 

Згідно з інформацією "Укртрансгазу", Угорщина щорічно споживає понад 10 млрд куб. м природного газу, які на дві третини забезпечують російським газом, що надходить через українську ГТС. Для покриття пікового споживання угорських споживачів використовують потужності підземних газосховищ цієї країни загальною ємністю до 6 млрд куб. м. При цім приблизно 60% російського газу, який надходить в австрійський газовий хаб в Баумгартені, також транспортують через українську ГТС (Ужгород).

 

"Зараз Україна може запропонувати європейським замовникам близько 12 млрд куб. м об'єму зберігання, а максимальна добова потужність відбору з ПСГ може сягати до 260 млн куб. м. Технічні можливості експорту газу в Угорщину дорівнюють 68 млн куб. м на добу, що в чотири рази перевищує продуктивність газотранспортного коридору з Австрії в Угорщину (лише 15 млн куб. м на добу)", – інформує прес-служба.

 

В "Укртрансгазі" відзначили, що аналогічні послуги і потужності українська сторона готова запропонувати й постачальникам із інших країн Центральної і Східної Європи.

 

Аґенція УНІАН нагадує: чинний транзитний контракт України з російським "Газпромом" укладено у 2009 році терміном на 10 років. Після його завершення (з 2020 року) російський монополіст має намір максимально скоротити транзит свого газу через територію України.

 

"Укртрансгаз" експлуатує 12 підземних сховищ газу загальною активною ємністю близько 31 млрд куб. м. Підземні сховища газу є складовою частиною системи газопостачання України і транзиту газу через її територію. Також компанія є оператором магістральних газопроводів, якими природний газ транзитом надходить з Російської Федерації до країн ЄС.

 

Протягом минулих 10 років Україна використовує для забезпечення власних потреб лише 50-60% технічної потужності своїх сховищ. П'ять найбільших українських ПСГ розташовані в західній частині України, лише за 160 км від кордону з Угорщиною.

 

100% акцій "Укртрансгазу" належать НАК "Нафтогаз України".

 

25.03.2019