Суд відмовив захисту Януковича в корективі вироку.

 

Оболонський суд Києва відмовив адвокатам екс-президента Віктора Януковича у задоволенні їхніх заяв щодо виправлення описок у вироку в справі щодо державної зради Януковича.

 

Про це у коментарі "Укрінформу" повідомила прес-секретар Оболонського суду Інна Свинаренко.

 

"Суд не вбачає жодних помилок чи будь-яких описок у вироку суду відносно Януковича Віктора Федоровича. Ми наголошуємо на тому, що вирок складено офіційною діловою українською мовою і у відповідності до вимог кримінально-процесуального законодавства. Враховуючи це, у задоволенні заяв захисників щодо виправлення нібито наявних описок було відмовлено", – сказала Свинаренко.

 

Адвокат Олександр Байдик просив суд прибрати з вироку причину помʼякшувальної обставини, а саме "вчинення злочинів під впливом залежності від представників влади Російської Федерації". Також адвокати Януковича просили суд виключити з вироку посилання на відео з прес-конференції президента Росії Володимира Путіна, звернення голови російської влади окупованого Криму Сергія Аксьонова, запис перебування Петра Порошенка в Криму та інші ролики.

 

Нагадаємо, 24 січня Оболонський райсуд Києва заочно засудив екс-президента Віктора Януковича до 13 років ув'язнення за держзраду та пособництво у веденні агресивної війни. Водночас Януковича визнали невинуватим за обвинуваченням у порушенні територіальної цілісності України.

 

Суд також постановив стягнути з Януковича на користь держави процесуальні витрати за проведення судових експертиз у сумі 98 561,20 грн та залишити без зміни накладений у межах провадження арешт на майно.

 

Згідно з вироком суду, строк відбування покарання Януковичу буде відраховуватися з часу його затримання. Наразі вирок не набрав законної сили, оскільки оскаржений стороною захисту ще й у апеляційній інстанції.

 

20.03.2019