Полоненого моряка Сороку оперували через чотири місяці після поранення.

 

Українському моряку Василеві Сороці, пораненому під час захоплення українських військових суден росіянами у листопаді 2018 року, зробили операцію. Після чотирьох місяців полону в нього нарешті вилучили осколки.

 

Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова на своїй сторінці у Facebook, покликаючись на інформацію від російського омбудсмена Татьяни Москалькової.

 

 

"Вона підтвердила, що військовополоненому моряку Василю Сороці, якого 25 листопада 2018 року поранили під час акту воєнної агресії РФ у Керченській протоці, зробили хірургічну операцію в клініці імені Пирогова в Москві. Лікарі вийняли осколки та зшили сухожилля лівої руки", – повідомила Денісова.

 

З її слів, наразі Сорока перебуває в Лєфортовському СІЗО Москви, де за ним спостерігатимуть лікарі.

 

"Висловлюю подяку всій міжнародній спільноті, яка разом з Україною змусила РФ зробити таку необхідну для життя нашого моряка операцію", – подякувала вона.

 

Адвокат Сєрґєй Бадамшин зазначив, що операція на руці Василя – то "добрі новини, котрі всі ми чекали", і справа, котрої добивалися спільними зусиллями.

 

"Сподіваюся, руку вдасться врятувати, функції відновляться в повному обсязі, а Василь і всі моряки скоріше повернуться додому", – прокоментував Бадамшин.

 

20.03.2019