У Росії каратимуть за прояв неповаги до влади в інтернеті.

Також запроваджено покарання за поширення «фейкових новин».

 

 

Депутати російської Держдуми в четвер, 7 березня, ухвалили в третьому остаточному читанні закон про штрафи за «явну неповагу» до суспільства, держави, офіційних символів Росії і державних органів. За документ проголосували 327 парламентарів, проти – 40, один утримався. Про це повідомив інформаційний портал Meduza.

 

Відповідно до новоухваленого закону, генпрокурор РФ може безпосередньо звернутися до Федеральної служби з нагляду в сфері зв'язку, інформаційних технологій і масових комунікацій (Роскомнагляд) і поскаржитися на якусь публікацію в інтернеті. Остання повідомляє провайдера, той зв'язується з власником ресурсу. Роскомнагляд вимагатиме від власників сайтів видалити таку інформацію протягом доби. Якщо матеріал не видаляється, доступ до ресурсу автоматично блокується.

 

Публікація постів, де виявлено неповагу до влади, буде прирівняна до дрібного хуліганства. За першу таку публікацію протягом року загрожує штраф 30–100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, за другу – штраф 100–200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на термін до 15 діб, наступні рази – штраф 200–300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на період до 15 діб.

 

Цього ж дня Держдума РФ схвалила ще один закон, який стосується поширення інформації, – про заборону «фейкових новин». Згідно з ним, в разі виявлення недостовірної інформації генпрокурор, знову ж, звертатиметься у Роскомнагляд з вимогою обмежити доступ до ресурсів, які поширюють такі відомості. На підставі цього звернення Роскомнагляд повідомлятиме редакцію мережевого видання про необхідність видалення зазначеної інформації. Якщо видання не виконає цю вимогу негайно, оператори зв'язку на вимогу Роскомнагляду будуть зобов'язані негайно обмежити доступ до мережевого видання. Окрім того, залежно від тяжкості порушення для поширювачів «фейкових новин» передбачені штрафи – від 30 тисяч до півтора мільйона рублів.

07.03.2019