Уряд призначив голову Національного фонду досліджень.

 

Кабінет Міністрів України призначив головою Національного фонду досліджень Леоніда Яценка, завідувача відділу Інституту фізики НАН України.

 

Таке рішення уряд прийняв на своєму засіданні в середу, повідомила прес-служба Міністерства освіти та науки.

 

 

Леоніда Яценка обради на посаду голови науковою радою Нацфонду 25 січня 2019 року. Також його кандидатуру погодив Науковий комітет Нацради з розвитку науки і технологій.

 

"Призначення урядом керівника Фонду є важливим кроком для запуску його повноцінної роботи", – прокоментували в Міносвіти. Зокрема, тепер можна буде оголосити конкурс та провести вибори на посаду виконавчого директора фонду.

 

Виконавчий директор та дирекція забезпечуватимуть поточну діяльність НФД, організацію та проведення конкурсів, укладання договорів, контроль цільового використання бюджетних коштів тощо.

 

Для того, щоб Нацфонд міг почати грантову підтримку наукових досліджень та розробок, слід іще розробити порядок конкурсного відбору та фінансування проектів, затвердити структуру та штатний розпис НФД.

 

Національний фонд досліджень створено 4 липня 2018 року. Функцією фонду буде грантова підтримка досліджень та розробок українських вчених, попри їх відомче підпорядкування.

 

На цей рік для початку роботи Фонду та надання перших грантів держбюджетом передбачено понад 260 млн гривень.  

 

27 грудня 2018 року уряд затвердив склад наукової ради НФД – до неї увійшли 30 українських вчених із наукових установ та вишів.  

 

Леонід Петрович Яценко – доктор фізико-математичних наук, професор, академік Національної академії наук України. Наразі очолює відділ когерентної і квантової оптики Інституту фізики НАН України.

 

Яценкові 64 роки. Працює в інституті вже приблизно 40 років, упродовж майже 10 років був його директором. Наукові дослідження стосуються квантової оптики та лазерної фізики.

 

07.03.2019