Huawei позивається з Білим домом.

Китайський концерн невдоволений забороною для державних установ США закуповувати його технологію і послуги.

 

 

Китайський телекомунікаційний концерн Huawei подав на адміністрацію США позов до окружного суду Техасу в зв'язку зі звинуваченнями в шпигунстві. «Компанія бажає оскаржити ухвалений в США закон, який забороняє американським відомствам купувати і використовувати технології і послуги Huawei», – заявив заступник голови ради директорів компанії Ґуо Пін, виступаючи на прес-конференції у четвер, сьомого березня, в штаб-квартирі Huawei в місті Шеньчжені. Він пояснив, що Huawei подав позов до суду штату Техас, оскільки саме там розташована його американська штаб-квартира. 

 

За словами Ґуо Піна, закон, підписаний президентом США Дональдом Трампом в серпні 2018 року, «не тільки протиправний, але й не дозволяє Huawei чесно брати участь у конкуренції». У Вашінґтоні стверджують, що ввели обмеження щодо Huawei з міркувань національної безпеки. У компанії, своєю чергою, запевняють, що США не надали доказів на підтримку цієї заборони і заперечують свої зв'язки з урядом Китаю. Huawei стверджує, що не належить владі Китаю, не контролюється нею і не перебуває під її впливом.

 

«Конґресу США не вдалося репрезентувати докази, які б підтверджували правомірність їхньої заборони щодо продукції Huawei. Ми змушені перейти в судову площину як крайній захід», – процитувала слова Ґуо Піна інформаційна аґенція Reuters.

 

Експерти вважають, що ініційований Huawei судовий процес має передусім символічне значення: у Huawei практично немає шансів на успіх, але ця компанія хоче послати публічний сигнал у зв'язку зі звинуваченнями з боку США, продемонструвати готовність до спротиву і повернути собі довіру в інших державах. Бо, наприклад, у багатьох країнах Європи, зокрема в Німеччині, на даний момент обговорюється доцільність допуску Huawei до впровадження надшвидкісних мереж передачі даних за технологією 5G.

07.03.2019