Коболєв не визнає рішення уряду про пошук нового керівництва в НАК.

 

Рішення уряду про непродовження контракту голови НАК "Нафтогаз України", а також оголошення конкурсу на цю посаду суперечить українському законодавству і духу реформ.

 

Про це під час брифінгу повідомив голова НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв, інформує УНІАН.

 

 

"Як попереднє рішення уряду про закінчення мого контракту, так і поточне рішення про оголошення конкурсу суперечить українському законодавству; більше того, таку думку поділяє і міжнародне співтовариство, й організації, які були спонсорами реформ корпоративного управління та допомагали проводити цей закон", – заявив Коболєв.

 

При цім він зазначив, що подібні заяви також суперечать духу реформ, адже "вся ідеологія полягала в тому, що для головного акціонера компанії – уряду – основним інструментом управління є наглядова рада".

 

Коболєв зазначив, що Кабінет Міністрів не має повноважень приймати кадрові рішення, адже для цього в "Нафтогазі" й створили наглядову раду.

 

"Результат реформи, яка проводилася з державними компаніями, в нашій країні такий, що повноваження звільняти, призначати, змінювати зарплату, премії виписувати – це повноваження виключно наглядової ради НАК "Нафтогаз України", і це можна перевірити в законі", – сказав він.

 

У середу, 6 березня, на засіданні уряду прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив про те, що контракт з Андрієм Коболєвим, який закінчується 22 березня, не продовжуватимуть. А із 23 березня оголосять відкритий і публічний конкурс на посаду голови правління НАК "Нафтогаз України".

 

06.03.2019