Православна Церква закликала українців до усвідомленого вибору.

 

Православна Церква України закликала українців зробити відповідальний, усвідомлений вибір на президентських виборах 31 березня.

 

Про це йдеться у зверненні Священного синоду, оприлюдненому на сайті ПЦУ.

 

Ієрархи ПЦУ зазначають, що до найважливіших завдань голови держави належить захист незалежності, відтак українцям слід зважати на те, що вони обирають головнокомандувача. 

 

"Україна вже понад п’ять років вимушена оборонятися від широкомасштабної агресії Російської Федерації проти нашої держави. Тож в умовах нав’язаної агресором нашому народу війни під час голосування слід особливо враховувати, що Президент є Верховним головнокомандувачем. Тому від нашого вибору залежить також наближення перемоги над агресором та досягнення не капітуляції перед ворогом, до якої, говорячи про мир, фактично закликають частина політиків, а справжнього справедливого миру", – зазначив провід ПЦУ.

 

Православна Церква України закликала пильнувати моральну складову виборів. "Обман чи підкуп виборців, надання їм завідомо нездійсненних обіцянок, фальшування підсумків голосування є виявом неправди, яка є порушенням Божих заповідей. Тому ми закликаємо кандидатів у Президенти та всіх учасників виборчого процесу пам’ятати про відповідальність не лише перед людським законом, але і перед Богом, Який бачить все", – наголосили ієрархи.

 

ПЦУ застерегла, що виборці не можуть продавати свій голос "ані за гроші чи інші матеріальні цінності, ані за солодкі обіцянки". "Зробіть свій вибір чесно і за совістю, керуючись здоровим глуздом та власними світоглядними переконаннями", – закликали в Православній Церкві.

 

"Наше спільне завдання – зберегти державність, незалежність і єдність України. Тож оцінюйте кандидатів не за обіцянками, а за плодами їхніх справ, здатністю впоратися із поставленими перед главою держави завданнями", – резюмували в ПЦУ.

 

06.03.2019