Архієпископа Климента затримували в Криму на 9 годин.

 

Силовики кримської окупаційної адміністрації затримали в неділю у Сімферополі архієпископа Сімферопольського та Кримського Климента. Владику протримали під міліцейським котролем загалом майже дев'ять годин і відпустили ввечері з поліцейського відділку без складання протоколу.

 

Як повідомив адвокат Ніколай Полозов, архієпископа Климента затримали о 10:45 (за київським часом) на сімферопольському автовокзалі. Владика планував вирушили автобусом у Ростов-на-Дону для зустрічі з Павлом Грибом, однак його вивезли для огляду особистих речей. Згодом Климента запідозрили в крадіжці релігійно-обрядового гардеробу.

 

"У сумці в нього були особисті речі релігійного призначення: підрясник, єпитрахиль, поручі... О 10:50 певний невідомий "прихожанин" написав заяву, в котрій перелічив усі ці предмети. Також у заяві вказали, що архієпископ їх викрав", – поінформував Полозов.

 

Після особистого огляду на автовокзалі Климента спровадили у відділок поліції й протримали там п'ять годин, так і не склавши жодного протоколу. Згодом владику затримали ще раз – начебто через те, що архієпископ лаявся: "Коли ми вийшли на двір, нас догнав [заступник начальника поліції Сімферополя] Нікітін і повідомив, що є заява, начебто архієпископ при проведенні огляду вранці нецензурно висловлювався", – переповів Полозов.

 

На захист владики Климента невдовзі після затримання висловилися українські урядові служби, правозахисники, Православна Церква України. "Цього разу архієпископа Кимента вдалося "відбити". Та, боюся, цей раз, на жаль, не останній", – прокоментував адвокат.

 

 

Архієпископ Климент сказав у коментарі виданню "Крим. Реалії", що метою затримання було очорнити ім'я українського священика. А адміністративну справу не закрито.

 

"Небезпека мого переслідування зберігається. Я не в силах передбачити, що вони придумають надалі, аби знищити мене як архієрея Кримської єпархії в Криму. Якщо ми подивимося на справи українських політв’язнів, то побачимо, що спершу у багатьох цих справах з’являється адміністративний протокол. За окремими справами, наприклад, у Андрія Захтея і Євгена Панова, – навіть аналогічний тому, який мали оформити на мене – нецензурна лексика в публічному місці", – сказав архієпископ.

 

Климент подякував предстоятелеві Київської єпархії Філарету і митрополитові ПЦУ Епіфанію, українському омбудсмену Людмилі Денісовій, адвокатам Емілю Курбедінову і Ніколаю Полозову, кримськотатарській активістці Лілі Буджуровій за реакцію на його затримання і наголосив, що "дуже велике коло осіб" долучилося до його звільнення.

 

04.03.2019