Спеціальний представник Державного департаменту Сполучених Штатів Америки у справах України Курт Волкер наголошує, що США налаштовані допомагати Україні до повного відновлення її територіальної цілісності і суверенітету.

 

Про це він заявив на прес-конференції в Києві, інформує аґенція УНІАН.

 

"Коли мені запропонували посаду спеціального представника США, я запитав, яким буде наше завдання? І я запропонував, що завданням стане відновлення суверенітету і територіальної цілісності України, безпеки і захищеності усіх українських громадян", – сказав Волкер.

 

"Обидва завдання залишаються незмінними. Ми налаштовані разом співпрацювати з нашими друзями в Україні для досягнення цієї мети", – зазначив спецпредставник США.

 

Волкер наголосив, що США не визнають і не будуть визнавати анексію Криму Росією. З його слів, санкції США, запроваджені проти РФ через анексію Криму, залишатимуться чинними, і "ми будемо посилювати їх". "Європейський Союз робить теж саме", – зауважив він.

 

"Але слів і санкцій недостатньо. Ми також відстежуємо дуже уважно ситуацію з репресіями в контексті прав людини і політичних прав у Криму. І ми з нетерпінням очікуємо на день, коли Крим знову стане частиною України", – додав Волкер.

 

Окремо він наголосив на тому, що напад Росії на українські військові кораблі і ув'язнення українських моряків є абсолютно незаконним актом. "Немає правових підстав, на основі яких Росія може утримувати цих моряків. Вони мають повернутися в Україну до своїх родин без затримок", – вважає Волкер.

 

"На сході України вкрай важливо, щоб Росія почала виконувати мінські угоди. Це стосується багатьох положень, які не були виконані, і зокрема щодо справжнього режиму припинення вогню, виведення важкого озброєння, розформування незаконних збройних формувань, виведення іноземних сил, забезпечення доступу для гуманітарної допомоги, безперешкодна свобода пересування для спостерігачів ОБСЄ, і цей перелік невичерпний", – підкреслив він.

 

Крім того, Волкер нагадав про положення "Мінська", за які відповідальна українська сторона, і, зокрема, проведення виборів, коли це стане можливим, надання спеціального статусу окремим районам Донбасу в рамках Конституції України, а також амністії осіб, які скоїли злочини під час конфлікту. "Але сьогодні ми зіштовхуємося з ситуацією, коли Росія продовжує заперечувати свою участь і свою відповідальність, що є джерелом війни", – додав спецпредставник США.

 

27.02.2019