Владика Борис Ґудзяк очолить митрополію УГКЦ у США.

 

У понеділок, 18 лютого 2019 року, у Ватикані повідомлено про те, що Папа Франціск підтвердив рішення Синоду єпископів УГКЦ і призначив владику Бориса Ґудзяка архієпископом і митрополитом Філадельфійським УГКЦ у США, перенісши його з Паризької єпархії Святого Володимира Великого.

 

Про це повідомив департамент інформації УГКЦ.

 

 

Водночас Папа призначив апостольським адміністратором вакантного осідку Паризької єпархії Святого Володимира владику Гліба Лончину, який очолює єпархію Пресвятої родини з осідком у Лондоні.

 

Владика Борис стане сьомим архієпископом і митрополитом Філадельфійської митрополії. Його інтронізація відбудеться 4 червня 2019 року в соборі Непорочного зачаття Пресвятої Богородиці у Філадельфії. Її здійснить Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ.

 

"Господь провадив мене служити в різних країнах. У свободі та мирі віддаюся цьому призначенню. Щиро бажаю служити співбратам у єпископстві, духовенству, монашеству та вірним Філадельфійської митрополії. У 58 років починати нове життя – це великий Божий дар і священний привілей", – сказав владика Борис в коментарі для офіційної веб-сторінки єпархії Святого Володимира.

 

Філадельфійська архієпархія УГКЦ у США залишалася вакантною, відколи 16 квітня 2018 року повідомлено про те, що Папа Франціск прийняв зречення з уряду тодішнього архієпископа і митрополита владики Стефана Сороки.

 

Владика Борис Ґудзяк дотепер очолював єпархію Святого Володимира Великого, що служить вірним греко-католикам у Франції, Бельгії, Нідерландах, Люксембурзі та Швейцарії, з 19 січня 2013 року. Саме тоді Папа Венедикт XVI підніс Апостольський екзархат українців-католиків у Франції до статусу єпархії, і владика Борис став її першим єпархом. До того він здійснював служіння Апостольського екзарха, на яке був призначений 21 липня 2012 року.

 

Єпископську хіротонію владика Борис отримав 26 серпня 2012 року в катедральному соборі Святого Юра у Львові, а інтронізація відбулася 2 грудня 2012 року в соборі Паризької Богоматері.

 

До початку єпископського служіння був організатором і ректором Українського католицького університету у Львові, а після хіротонії став його президентом.

 

Владика Борис Ґудзяк народився у США в родині біженців-мігрантів з України, навчався в університеті у Сиракузах та в Римі під омофором патріарха Йосифа Сліпого. Докторський ступінь зі славістики та візантиністики здобув у Гарвардському університеті.

 

Протягом шести років служіння владики Бориса кількість парафій і душпастирських осередків єпархії Святого Володимира зросла з 20 до 44, а священиків – з 9 до 23-х. Уперше в історії УГКЦ єпархія налагодила систематичну душпастирську діяльність в Нідерландах, Швейцарії та Люксембурзі. У 2013 році на кошти українських жертводавців єпархія придбала храм у містечку Санліс під Парижем, де в XI столітті мешкала донька князя Ярослава Мудрого Анна, королева Франції. Там діє парафія Святих князів страстотерпців Бориса і Гліба та Культурний центр Анни Київської. Спільними зусиллями духовенство та миряни розробити душпастирський план "Христос – наша надія", який зараз втілюється в єпархії.

 

"Я бажаю провадити архієпархію і митрополію, слухаючи. Це земля, на якій я народився, де був охрещений, де поховані мої батьки. Однак 30 років свого дорослого життя я жив і служив у Європі. Багато всього змінилося, є багато викликів і в суспільстві, і в Церкві; однак вірю, що Господь, який голосом Церкви мене кличе до нового служіння, провадитиме і мене, і довірених мені людей, яким я хочу бути насамперед братом, батьком і душпастирем. Мені треба багато вчитися", – прокоментував владика Борис Ґудзяк.

 

 

 

Філадельфійська митрополія покриває всю територію Сполучених Штатів, в тім числі Філадельфійську архієпархію (74 парафій, 67 тисяч вірних), Стемфордську (55 парафій, 16 тисяч вірних), Чиказьку (40 парафій та 12 тисяч вірних) та Пармську (38 парафій, 11 тисяч вірних) єпархії, і є однією з чотирьох митрополій поза межами України (ще чотири митрополії розташовані на території України).

 

18.02.2019