На Яворівщині померла зв’язкова УПА Ганна Яринич.

 

Учора, 14 лютого, на 89-році життя на Яворівщині відійшла у вічність зв'язкова Романа Шухевича Ганна Яринич. Вона померла після операції через нещодавно отриману травму.

 

Ганна Яринич була зв'язковою УПА  в селі Страдч на Яворівщині та зв’язковою Романа Шухевича. Поховали жінку сьогодні, 15 лютого, в селі Мальчиці на Яворівщині, де вона жила.

 

«Бабуся була дуже скритна, тому їй вдалось уникнути переслідувань і знущань в роки, коли розправлялися з такими, як вона. Навіть нам не говорила, що мала відношення до УПА. Лише в якийсь момент брату натякнула, це було у 2007 році. Сказала, що в лісі у Страдчі є закопаний архів, який наче члени УПА при ній ховали. Брат взяв металошукач і справді його віднайшов. Тоді ми дізналися, ким є наша бабуся, яка все життя пропрацювала кухарем. Зараз всі документи передані до музею. Бабуся Ганя розповідала потім, що носила пошту у ліс упівцям, варила їм їсти. Як було їй 16 років, познайомилася з Шухевичем. Він вірив їй і покладався», – розповіла Галина Васьків, онука покійної, пише Моя Жовківщина.

15.02.2019