Слід «Новичка» виявлено в Болгарії.

Лондон і Софія спільно розслідують спробу отруєння болгарського бізнесмена.

 

 

Амбасадорка Великої Британії в Болгарії Емма Гопкінс у понеділок, 11 лютого, обговорила з владою країни отруєння місцевого бізнесмена Еміляна Гебрева. На причетність до отруєння перевіряють росіянина, котрий тричі прилітав до Болгарії під ім'ям «Сергій В'ячеславович Федотов», а також подорожував Європою разом з отруювачами Скрипалів «Олександром Петровим» і «Русланом Бошировим». 

 

Як повідомляє болгарське видання Dnes, на зустрічі з пані Гопкінс були присутніми прем'єр-міністр Болгарії Бойко Борісов, генеральний прокурор країни Сотір Цацаров і міністр внутрішніх справ Младен Марінов.

 

Гопкінс за підсумками зустрічі повідомила, що Велика Британія вже кілька місяців співпрацює з болгарськими службами у справі про отруєння Гебрева. Цю інформацію підтвердив генпрокурор Цацаров. За його словами, британські спецслужби мають всі матеріали справи. Цацаров також повідомив, що під час первинного розслідування в будинку Гебрева були виявлені сліди хлорпиріфоса – високотоксичної речовини, яку використовують для боротьби зі шкідливими комахами. Раніше повідомляли, що в аналізах Гебрева знайшли сліди отрути, пов'язаний із групою отруйних речовин «Новічок».

 

Нагадаємо, що болгарського бізнесмена Еміляна Гебрева отруїли ще 2015 році. Його компанія Emco займалася поставками зброї до України. Про можливу причетність росіянина до замаху минулого тижня повідомили видання The Insider і розслідувальна група Bellingcat. За даними журналістів, мова йде про ймовірного співробітника військової розвідки Росії під агентурним псевдо «Сергій Федотов». Його також вважають одним із причетних до отруєння Сергія Скрипаля та його доньки Юлії в англійському Солсбері у березні минулого року.

 

Емілян Гебрев відчув себе зле 28 квітня 2015 року після вечері з партнерами з Польщі в ресторані готелю «Кемпински-Зографски». Приблизно в той же час зле себе відчули син Гебрева і один з топ-менеджерів його компанії. Усіх трьох шпиталізували з симптомами важкого отруєння, однак злочин не було розкрито. Після історії з отруєнням Скрипаля Гебрев написав звернення в болгарські правоохоронні органи з проханням відновити розслідування. В середині жовтня 2018 року розслідування було відновлено.

11.02.2019