Греція підтримала вступ Македонії до НАТО.

Відповідне рішення ухвалив грецький парламент.

 

 

Парламент Греції ратифікував протокол про вступ Республіки Північна Македонія до Північноатлантичного альянсу. На підтримку цього документа проголосували в п'ятницю, восьмого лютого, 153 депутати, ще 140 були проти.

 

«Ми рухаємося до гарантованого успіху», – так прокоментував рішення грецького законодавчого органу македонський прем'єр-міністр Зоран Заєв у своєму мікроблозі в Twitter.

 

НАТО шостого лютого оформило рішення про вступ Республіки Північна Македонія до Альянсу. Коли протокол ратифікують усі країни – учасниці НАТО, Північна Македонія стане 30-ю державою Альянсу.

 

Колишня югославська республіка Македонія ще 1999 року долучилася до плану дій з підготовки до членства в НАТО. Але Греція блокувала її вступ до Альянсу і Євроунії. Через наявність у складі Греції області Македонія Афіни побоювалися, що в разі закріплення назви «Македонія» за сусідньою державою Скоп'є може висунути претензії на частину грецької території.

 

У червні 2018 року прем'єр-міністр Греції Алексіс Ціпрас і його македонський колега Зоран Заєв підписали Преспанську угоду про перейменування Македонії на Республіку Північна Македонія. 11 січня відповідні поправки до Конституції підтримав парламент у Скоп'є. Через два тижні угоду з Македонією ратифікував і парламент Греції, відкривши Скоп'є дорогу для вступу до ЄУ і НАТО.

09.02.2019