Парламент Франції схвалив закон про обмеження прав демонстрантів.

Зокрема, на демонстраціях будуть заборонені будь-які види маскування.

 

    

 

Нижня палата парламенту Франції у вівторок, 5 лютого, схвалила законопроект, який розширює повноваження правоохоронців щодо протидії хуліганам і вандалам під час масових акцій. Законопроект спровокував полеміку у французькому парламенті. Він навіть не отримав повної підтримки проурядової партії «Вперед, Республіко!». Взяти участь у голосуванні відмовилися, зокрема, 50 депутатів від цієї партії, яка диспонує більшістю місць у парламенті.

 

Однак документ, який неформально назвали «законом проти погромників» (loi anti-casseurs), підтримали 387 членів Національних зборів, 92 висловилися проти нього, ще 74 утрималися. Тепер законопроект очікує голосування у верхній палаті парламенту – Сенаті. Про це повідомило міжнародне французьке радіо RFI.

 

Якщо закон буде ухвалено, то поліція і представники влади зможуть без рішення суду забороняти брати участь у мітингах особам, котрих підозрюють у хуліганській поведінці. За порушення може загрожувати штраф обсягом 7500 євро або шість місяців ув'язнення. Планується також заборонити демонстрантам використовувати будь-які види маскування, за це можна бути оштрафованим на суму 15 тисяч євро або й потрапити за ґрати на один рік.

 

Противники ініціативи критикують її за порушення громадських прав, зокрема права на свободу зібрань. Спостерігачі пов'язують законопроект із протестами руху «жовтих камізельок», які перманентно проходять у Франції з листопада 2018 року і регулярно супроводжуються сутичками демонстрантів з поліцією та актами вандалізму.

06.02.2019