Поліція трактуватиме оплату роботи агітаторів як підкуп виборців.

 

У Міністерстві внутрішніх справ України нагадують про кримінальну відповідальність за оплату роботи агітаторів і спостерігачів на виборах – такі порушення виборчого законодавства поліція кваліфікуватиме як підкуп виборця.

 

Про це заявив радник міністра внутрішніх справ України Іван Варченко на брифінгу в Києві, повідомила аґенція "Інтерфакс-Україна".

 

"Ми хочемо нагадати всім учасникам виборчого процесу, що виборче законодавство не передбачає додаткової оплати членам комісій поза державним бюджетом. Сьогоднішнє виборче законодавство не передбачає, що є право виплати грошей спостерігачам та агітаторам під час виборчої кампанії. Спроби здійснити такі платежі... ми оцінюватимемо і кваліфікуватимемо за ст.160 КК – підкуп виборця", – застеріг Варченко.

 

Радник міністра звернув увагу на те, що порушенням законодавства буде і укладання трудових угод для агітаторів. Покликаючись на норми закону про вибори, Варченко нагадав про заборону будь-яких виплат за агітаційну роботу. "Спроби укласти такі масові угоди тисячами, десятками тисяч і таким чином здійснити підкуп виборця ми також кваліфікуватимемо як порушення виборчого законодавства за ст.160 КК – підкуп виборців", – сказав він.

 

Таким чином, як пояснив радник глави МВС, законне фінансування виборчої кампанії – лише з держбюджету або виборчого фонду у безготівковій формі. "Якщо людина готівкою отримує будь-які кошти за будь-які послуги – це вже незаконно. У безготівковій формі мають право оплачуватися послуги і товари... виготовлення продукції, оформлення візуальної реклами, на радіо або в газетах", – сказав Варченко.

 

06.02.2019