МЗС України трактує Ґуайдо як єдиного леґітимного керівника Венесуели.

 

Міністерство закордонних справ України закликало політичних лідерів Венесуели провести демократичні вибори та запобігти вирішенню політичної кризи силовими методами.

 

Про це повідомила речник МЗС України Катерина Зеленко, інформує аґенція УНІАН.

 

"Україна визнає Хуана Ґуайдо головою єдиного демократично обраного органу влади Венесуели – Національної асамблеї, а також лідером демократичної опозиції. Відтак від нього та інших керівників політичних сил Венесуели залежить повернення до демократичного урядування в країні, зокрема шляхом досягнення домовленостей про проведення демократичних і сертифікованих міжнародними спостерігачами виборів", – наголосила Зеленко.

 

"Україна закликає робити все можливе для запобігання силовим методам вирішення політичної кризи і, як наслідок, протидії економічній катастрофі, яка вже призводить до гуманітарних проблем і страждань венесуельського народу", – сказала речник МЗС.

 

10 січня Ніколас Мадуро вступив на посаду президента Венесуели після переобрання на другий термін.

 

США і держави Латинської Америки назвали його узурпатором влади, який привів цю країну до гуманітарної кризи.

 

21 січня у столиці країни Каракасі група військових поставила вимогу усунути президента від влади і закликала громадян приєднатися до акцій протесту.

 

23 січня лідер опозиції Ґуайдо проголосив себе виконувачем обов'язків глави держави.

 

Мадуро назвав це державним переворотом, організованим Вашингтоном, і оголосив про розрив дипломатичних відносин із США. Він заявив, що не має наміру залишати пост президента Венесуели до закінчення терміну повноважень у 2025 році.

 

26 січня державний секретар США Майк Помпео заявив, що Китай і Росія підтримують режим Мадуро у Венесуелі з наміром повернути мільярди доларів, вкладені в його режим. 31 січня Європарламент визнав Ґуайдо законним тимчасовим президентом Венесуели. Також його як легітимного президента Венесуели визнали США, Канада, країни Латинської Америки.

 

Сьогодні, 4 лютого, президент Франції, керівники урядів Іспанії та Австрії, міністри закордонних справ Великої Братинії, Данії та Латвії заявили про визнання Ґуайдо тимчасовим виконувачем обов'язків президента Венесуели.

 

04.02.2019