Адвокати спростовують заяви Луценка про завершення розслідування розстрілів на Майдані.

 

Адвокат родин Небесної сотні Євгенія Закревська спростувала інформацію про завершення розслідування розстрілів під час Революції гідності, яку поширив генеральний прокурор Юрій Луценко напередодні п'ятих роковин трагедії на Інститутській.

 

"Розслідування розстрілів на Майдані не завершено. Слідчі експерименти всі не проведені. Експертизи не завершені. Допити всі не проведені. Відео і фото всі не зібрані і не опрацьовані", – написала Закревська на своїй сторінці у Facebook.

 

Адвокат не виключає, що Луценко зумисне вводить суспільство в оману. "Те, що ЮВЛ стверджує, що все завершено, говорить тільки про те, що він робить все, щоб згорнути розслідування. Тобто припинити. Тобто провалити. Розпустити слідчих. "Забити болт". Лишити, як є. Скинути нарешті з себе цей чужий гештальт і забути, як страшний сон. Це геть не те саме, що "завершити розслідування, передати обвинувальні акти до суду і отримати вироки", – обурилась Закревська.

 

Напередодні Юрій Луценко заявив у інтерв'ю телеканалу "Прямий", що ГПУ завершила досудове слідство щодо розстрілів на Інститутській і готова передати справу до суду.

 

“Ми завершили досудове слідство щодо винних у розстрілах на Майдані. Ми маємо всі докази для передачі в суд, у тому числі наукову незалежну експертизу про те, що команди Януковича, голови СБУ Якименка, керівника МВС Захарченка та їхніх підлеглих привели до розстрілу мирних людей на Майдані”, – розповів Луценко.

 

“Крім тих 150 діячів силових структур, які зараз знаходяться на лаві підсудних за насилля на Майдані, заочно добавляться ще півтора десятка на чолі з Януковичем та керівниками силових структур, винних у відданні злочинного наказу”, – додав Луценко.

 

Керівник Департаменту спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк заперечив заяву генерального прокурора Юрія Луценка про завершення досудового слідства щодо винних у розстрілах на Майдані. "Слідство не завершене", – сказав Горбатюк у інтерв'ю "Громадському".

 

Слідчий додав, що рішення про завершення слідства приймає прокурор у провадженні, а не генеральний прокурор.

 

04.02.2019