Аласанія вважає своє звільнення політичною розправою й подаватиме до суду.

 

Голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Зураб Аласанія вважає своє звільнення політичною розправою й подаватиме до суду.

 

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

 

 

Аласанія повідомив, що члени наглядової ради так і не обґрунтували йому підстави для такого рішення. "Причини мені невідомі, офіційного обґрунтування немає (обіцяють за тиждень). Не те щоб [розірвали контракт] зовсім несподівано... Намагалися давно, та й цього разу бюлетені були заготовлені завчасно. Але так очевидно, перед виборами – ну, дещо необережно", – прокоментував Аласанія.

 

Голова правління НСТУ вважає, що "алергія влади на "Суспільне" дійшла до стадії інтоксикації".

 

Зураб Аласанія додав, що питання про припинення контракту не стояло в порядку денному опікунської ради і вигулькнуло "з голосу" – "поставили на голосування, зробили голосування «закритим і таємним» та проголосували".

 

Медіа-менеджер звертатиметься зі скаргою на своє звільнення до суду. "Порушено всі процедури; судова боротьба можлива і навіть обов‘язкова – після оприлюднення причин", – заявив Аласанія.

 

Пан Зураб закликав співробітників "Суспільного" продовжувати працювати "незважаючи ні на що".

 

Згодом Зураб Аласанія опублікував на своїй сторінці у Facebook частину проекту рішення наглядової ради "Суспільного", з котрого випливає, що голові правління НСТУ закидають: він "не організував мовлення каналу UA:Перший ні як "суспільно-політичного каналу" (згідно з вимогами закону), ні як каналу "інформаційного та суспільно-політичного мовлення з елементами просвітництва" (як зазначено у вказаній перехідній концепції)".

 

 

Зокрема, Аласанія як керівник центрального телеканалу проявив неувагу до заходів, у котрих брав участь Президент України. "Внаслідок цього, – йдеться у документі, – канал, зокрема, не висвітлив оперативно або не висвітлив взагалі (крім коротких згадок у новинах) такі важливі поді, як хресна хода за єдину помісну Церкву 28.07.2018 р. (за участі щонайменше 65 тисяч громадян), засідання Генасамблеї ООН 26.09.2018 р. з вкрай важливих для України питань (включно з виступом Президента України), роботу ІХ міжнародного економічного форуму "Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи" (за участю голови держави).

 

Автори проекту вважають, що під керівництвом Зураба Аласанії компанія упродовж 2018 року впроваджувала хибно зрозумілий принцип "відсторонення від влади" аж до повної політизації новин, котрі прямо суперечать вимозі до місії НСТУ "надавати суспільству достовірну та збалансовану інформацію про Україну і світ".

 

Наразі наглядова рада не опублікувала рішення про розрив контракту із Зурабом Аласанією. Як заявила голова опікунської ради Тетяна Лебедєва, детальніше про те, що відбувалося на засіданні перед таємним голосуванням, можна буде дізнатися з опублікованих протоколів на сайті "Суспільного мовлення".

 

Зі слів пані Лебеєвої, Зураб Аласанія працюватиме головою правління ще 2 тижні, а тоді наглядова рада призначить тимчасового виконувача обов’язків голови правління, повідомляє "Детектор медіа".

 

Наразі наглядова рада вирішила призначити члена правління Миколу Чернотицького т.в.о. голови правління.

 

Член наглядової ради НСТУ Олександр Павліченко заявив, що внутрішній аудит щодо благодійного фонду на підтримку Суспільного мовника став однією з двох підстав, через які було висунуте питання про непродовження контракту з чинним головою правління Зурабом Аласанією. На його думку, вся процедура голосування видавалась спершу фарсом, але потім справа перейшла і до серйозних наслідків. Член ради вважає, що йшлося саме про політичне рішення.

 

01.02.2019