Більшість українців не хоче допускати переселенців з Донбасу до виборів.

 

Більшість українців переконані, що переселенці з Донбасу вважають себе громадянами України з такими самими правами, як і решта, але при цім лише третина згодні допустити переселенців до участі в голосуванні на загальнонаціональних і місцевих виборах.

 

Про це свідчать дані опитування, проведеного Інститутом соціології НАНУ у рамках дослідження "Внутрішньо переміщені особи: реалії та перспективи", повідомила аґенція "Інтерфакс-Україна".

 

 

Відповідаючи на запитання про те, чи згодні з тезою про те, що "більшість переселенців вважають себе громадянами України з такими самим правами та обов'язками, як у інших", у 2018 році ствердну відповідь дали 71,3% респондентів (71,5% в 2017 рік).

 

Водночас, на питання про те, "чи згодні допустити внутрішніх переселенців Донбасу як громадян, які голосують на виборах Президента України, Верховної Ради або місцевих органів влади", ствердно відповіли в 2018 році 31,1% опитаних. У 2017 році ця цифра становила 41,5%, а в 2015 році – 27%.

 

Також, згідно з опитуванням, минулого року 58,3% українців заявили, що згодні прийняти переселенця з Донбасу як сусіда, 34,1% – як близького друга і 34,0% – як колегу по роботі на рівних умовах.

 

Також опитування показало, що українці схильні вважати, що переселенцям із Донбасу не вистачає можливості повернутися додому в будь-який час (33,8%) і можливості знайти постійну легальну роботу (29,3%).

 

Зі слів наукової співробітниці Інституту соціології НАНУ Катерини Іващенко, багато в чому таке ставлення до переселенців зумовлене наявністю міфів, а також своєрідного "клейма" внутрішньо переміщені особи – ВПО. "Давайте не будемо використовувати термін ВПО, давайте говорити "громадяни з Донецька", – запропонувала соціологиня.

 

Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука зізнався, що результати дослідження його "відверто насторожують". Зі слів Туки, досить тривалий час у медіях формувався негативний образ переселенця, і це сприйняття слід змінювати як таке, що спотворює реальну ситуацію.

 

 

31.01.2019