Порошенко: Жодних федерацій і ніяких спеціальних статусів.

 

Президент України Петро Порошенко у своєму виступі до Дня Злуки заявив, що він виступає категорично проти ідей федералізації та особливих статусів для окремих територій. Порошенко також наголосив на тому, що єдиною державною мовою має бути українська.

 

«Для досягнення наших цілей нам потрібно берегти і зміцнювати нашу українську єдність і соборність, – сказав голова держави під час урочистостей на Софійській площі. – А тому всім має бути чітко зрозуміло: Україна є унітарна держава, з однією державною мовою – так записано в українській Конституції. Жодних федерацій і ніяких спеціальних статусів. Єдина незалежна соборна Україна!»

 

Президент заявив, що єдність держави є головною запорукою незалежності.  

 

Водночас Петро Порошенко зазначив, що Росія у 2014 році намагалася повестися з Україною так само, як у період Української революції – забрати незалежність і позбавити соборності. «Але ціною великих жертв, ціною великих зусиль українського народу ця загроза відведена. І у жорсткому протистоянні з терористами, з російськими найманцями і з частинами регулярної російської армії ми з вами зупинили ворога. А гаслом нашим було: "Єдина країна"», – зазначив Порошенко.

 

Президент звернувся до мешканців Криму та Донбасу з запевненням, що держава про них пам’ятає і щодня працює над тим, щоб наблизити день звільнення від ворожого ярма.

 

22.01.2019