СБУ затримала прибічницю "Д/ЛНР" зі Львова, видворену з Росії.

 

Служба безпеки України затримала видворену з Росії журналістку Олену Бойко через антиукраїнську пропаганду.

 

Про це повідомляє "Громадське".

 

 

Бойко оголосили в розшук у грудні 2018 року, а Галицький суд Львова дозволив її затримати для притягнення до відповідальності та обрання запобіжного заходу.

 

Згідно з даними СБУ, Бойко з 2014 року поширювала в інтернеті антиукраїнські матеріали, підтримувала дії сепаратистів.

 

У 2015 році журналістка виїхала до окупованого Донбасу, а пізніше – до Росії. Проте неї в Україні порушили кримінальну справу за частиною 2 статті 110 ("зазіхання на територіальну цілісність").

 

Бойко депортували з Росії через порушення правил перебування у країні. Вона просила там політичного притулку, адже казала, що їй нібито загрожує "політичне переслідування" в Україні. Однак Росія відмовила їй.

 

Журналістка виступала проти бойкоту Україною Чемпіонату світу з футболу в РФ, публікувала нібито військові злочини Збройних сил на Донбасі, підтримувала рухи "ДНР" і "ЛНР" та виступала на російських каналах.

 

"Починаючи з 2014 року агітаторка розповсюджувала в інтернеті матеріали антиукраїнського характеру, пропагувала протистояння між українцями через політичні переконання, публічно закликала до порушення територіальної цілісності України. У серпні 2015 року, виїхавши на тимчасово окуповані території, а згодом і до РФ, вона у засобах масової інформації постійно закликала до зміни меж території або державного устрою України", – прокоментували в СБУ.

 

Кримінальне провадження розслідує слідчий відділ УСБУ у Львівській області.

 

17.01.2019