Російський суд продовжив арешт двадцятьом українським морякам; засідання щодо 4-х перенесли.

 

Лєфортовський суд Москви продовжив термін тримання під вартою 18 українським морякам та 2 співробітникам Служби безпеки України. Зокрема, трьом пораненим українцям продовжили арешт до 26 квітня, решті – до 24 квітня. Засідання щодо ще чотирьох українців перенесли на 16 січня.

 

Про це повдіомляє "Громадське".

 

Роман Мокряк

 

Моряків судили окремими групами по 4 людини. У першій групі судили Романа Мокряка, Андрія Оприска, Євгенія Семидоцького та Сергія Цибізова. У другій групі були Богдан Головаш, Андрій Шевченко, Сергій Попов та Володимир Терещенко. До третьої групи увійшли представник СБУ Андрій Драч та моряки Денис Гриценко, Михайло Власюк, В'ячеслав Зінченко.

 

Також суд продовжив термін тримання під вартою до 24 квітня морякам Олегу Мельничуку, Юрію Будзилу, Богдану Небелиці, Сергію Чулибі, Юрію Без'язичному.

 

Водночас, пораненим морякам Андрію Ейдеру, Андрію Артеменку та працівнику СБУ Василю Сороці продовжили термін до 26 квітня.

 

Військовики заявили судові, що відмовляються давати свідчення, наголошуючи на тому, що вважають себе військовополоненими.

 

"Моряки тримаються, як герої. Вони визнали себе військовополоненими і повторили це все на суді. Суддя ставила питання, і вони відповіли, що є військовополоненими і будуть діяти згідно з Женевською конвенцією", – сказала український омбудсмен Людмила Денісова.

 

На судове засідання прибули дипломати з Європейського Союзу, США, Великої Британії, Швеції, Чехії, Польщі, Литви, Латвії та Данії.

 

"Ми висловлюємо свою солідарність з ними і вимагаємо негайного звільнення", – прокоментував міністр закордонних справ Латвії Едгарc Рінкевичс.

 

Адвокати моряків мають три дні на оскарження рішення. Зі слів захисників, вони подаватимуть апеляції щодо всіх українців.

 

Засідання суду щодо моряків Віктора Безпальченка, Володимира Варимеза, Владислава Костишина та Володимира Лісового перенесли на 9 годину 16 січня. Основна причина такого рішення у тому, що у суду "закінчувався робочий день", а вагомих причин затримуватися не було.

 

Засідання суду відбувалося в закритому режимі, як і клопотала Федеральна служба безпеки РФ. Оголошення рішення було відкритим – на ньому були присутні журналісти та родичі полонених.

 

Адвокати моряків клопотали про передачу справ до військового суду, наголошуючи на тому, що їхні підзахисні є військовополоненими. На цьому наполягали й самі моряки. Втім суд відхилив ці клопотання.

 

Напередодні суду до Москви прибули родичі моряків, але ФСБ не дозволила їм побачитись з полоненими.

 

15.01.2019