Міністру оборони часів Януковича оголошено підозру в держзраді.

 

Колишньому міністру оборони Дмитру Саламатіну оголошено підозру про участь у складі злочинної організації екс-президента Віктора Януковича.

 

Про це повідомив у Facebook Генеральний прокурор Юрій Луценко.

 

Також Саламатіну інкримінують заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах шляхом зловживання своїм службовим становищем, вчинення державної зради в інтересах Російської Федерації, підрив обороноздатності, державної та економічної безпеки України шляхом вчинення умисних дій, спрямованих на витіснення України зі світових ринків зброї на користь РФ.

 

"Тільки умисні дії Саламатіна зі зриву контракту між казенним підприємством «Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені Морозова», державним підприємством «Антонов» та державним підприємством «СЗТФ «Прогрес» та Міноборони Республіки Ірак на постачання, ремонт, обслуговування військової техніки призвело до збитків для України на 560 млн доларів США", – наголосив Луценко.

 

Як повідомила у Facebook прес-секретар Генпрокурора Лариса Сарган, Саламатіну оголошено про підозру за ознаками злочинів, передбачених ч. 1 ст. 255, ч. 4 ст. 28, ч. 5 ст. 191, ч. 4 ст. 28, ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України.

 

Вона додала, що дії Саламатіна призвели до суттєвого погіршення відносин між Україною та Іраком, дострокового припинення контрактів й надали можливість Російській Федерації посилити свої переговорні позиції на цьому ринку як конкурента України.

 

Сарган також зазначила, що, як наслідок, з часу зриву іракських контрактів Україна не уклала жодного аналогічного широкомасштабного контракту у військовій сфері.

 

Аґенція УНІАН нагадує: на 8 січня до Генеральної прокуратури на допит викликали колишнього міністра оборони Дмитра Саламатіна. Його чекали для проведення слідчих та процесуальних дій у кримінальному провадженні від 31 січня 2013 року.

 

Саламатін був генеральним директором державного концерну "Укроборонпром" у 2010-2012 роках, міністром оборони у 2012 році.

 

15.01.2019