США  погрожує німецьким фірмам санкціями за «Північний потік – 2».

Американський амбасадор у ФРН розіслав компаніям, причетним до газпромівського проекту, відповідні листи-попередження.

 

    

                           Річард Ґренелл

 

У конфлікті навколо будівництва газогону «Північний потік – 2» з Росії до Німеччини амбасадор Сполучених Штатів у Німеччині Річард Ґренелл (Richard Grenell) посилив тиск на німецькі компанії, які беруть участь у цьому проекті. Після того, як Ґренелл ще наприкінці грудня пригрозив цим фірмам санкціями, він тепер через електронну пошту розіслав цілій низці німецьких компаній погрозливі листи. Про це повідомила телерадіокомпанія Deutsche Welle в неділю, 13 січня.

 

«Ми знову наголошуємо, що фірми, які беруть участь у російському секторі експорту енергії, займаються тим, що пов'язано зі значним ризиком санкцій. В кінцевому рахунку фірми, котрі підтримують спорудження "Північного потоку – 2" і "Турецького потоку", активно підривають безпеку України і Європи», – цитує Deutsche Welle послання Ґренелла.

 

Американський амбасадор зазначив, що згадані газогони позбавляють змісту газовий транзит через Україну. «Таким чином Україна втрачає і політико-безпекові чинники, а отже зростає небезпека російської інтервенції», – пояснив він.

 

Ґренелл також заявив, що Європейська Унія, реалізовуючи такі проекти, потрапляє в залежність від Росії. «Німецькі фірми повинні усвідомити, на які репутаційні втрати й евентуальні санкції наражає цей проект», – застеріг він.

 

Водночас речник амбасади США в Берліні зазначив, що лист Ґренелла слід сприймати не як погрозу, а як «чітке послання американської політики».

13.01.2019