Українська делеґація в ПАРЄ йде наперекір МЗС на виборах генсека.

 

Делегація Верховної Ради у Парламентській асамблеї Ради Європи підтримає кандидатуру екс-прем'єр-міністра Литви Андрюса Кубілюса на посаду генерального секретаря Ради Європи.

 

Про це заявив голова делегації Володимир Ар’єв на своїй сторінці у Facebook.

 

"Щоб не було різних домислів: генерального секретаря Ради Європи обирають члени ПАРЄ. Більшість української делегації давно визначилася – ми підтримуємо кандидатуру Андрюса Кубілюса, колишнього прем'єра Литви і автора проекту плану Маршалла для України", – написав він.

 

Раніше заступник міністра закордонних справ Сергій Кислиця оприлюднив на своїй сторінці у Twitter повідомлення МЗС від 23 жовтня 2018 року. З нього випливає, що серед кандидатів на посаду нового генерального секретаря Ради Європи Україна підтримує віце-прем'єр-міністра, міністра закордонних справ Хорватії Марію Пейчинович-Бурич.

 

"Сьогодні Раді Європи як ніколи потрібен лідер, який зможе об'єднати членів, спираючись на принципи та цінності, закріплені в статуті. Хоч ми і переконані, що найкращий і найсильніший кандидат має перемогти у прозорій та чесній боротьбі, ми наполягаємо на тому, що після 70 років домінування чоловіків на чолі Секретаріату жінки Європи мають отримати ще одну можливість скеровувати Раду Європи крізь бурхливі часи", – йшлося у повідомленні МЗС України.

 

Згодом Кислиця поширив на своїй сторінці і допис Володимира Ар'єва.

 

Як пише аґенція "Інтерфакс-Україна", чотири політики претендують на посаду наступного генерального секретаря Ради Європи: віце-прем'єр, міністр закордонних справ і міністр оборони Бельгії Дідьє Рейндерс, колишній прем'єр-міністр Литви Андрюс Кубілюс, екс-міністр закордонних справ, депутат парламенту Греції Дора Бакоянні та віце-прем'єр, глава МЗС Хорватії Марія Пейчинович-Бурич.

 

Комітет міністрів РЄ проведе співбесіди з кожним із кандидатів у березні 2019 року і визначиться з остаточним списком претендентів, який буде передано Парламентській асамблеї Ради Європи для обрання нового генсека.

 

Голосування в ПАРЄ має відбутися в червні 2019 року.

 

Мандат нового генсека, який змінить Турбйорна Ягланда, розпочнеться 1 жовтня 2019 року.

 

12.01.2019