Китайського бізнесмена арештовано в Польщі за підозрою в шпигунстві.

Разом з ним затримано й колишнього польського спецслужбовця.

 

 

Про те, що в Польщі за підозрою в шпигунстві заарештовано бізнесмена з Китаю, оголосила в п'ятницю, 11 січня, Аґенція внутрішньої безпеки країни. Окрім того, ордер на арешт видано щодо польського громадянина. 

 

Обох підозрюваних польські правоохоронці затримали ще у вівторок, восьмого січня. Про це повідомило Polskie Radio 24 з покликом на речника міністра – координатора спеціальних служб Польщі Станіслава Жарина (Stanisław Żaryn). Їх підозрюють у співпраці з китайською розвідкою і в заподіянні шкоди Польщі. 

 

«Маємо справу зі складним розслідуванням. Це поважна ситуація, яка зачіпає сфери державної безпеки. Громадянин Китаю та громадянин Польщі затримані у зв’язку з інформацією та доказами, зібраними Аґенцією внутрішньої безпеки. Ці матеріали дозволили висунути їм обвинувачення. Вчора суд вирішив заарештувати обох чоловіків на три місяці», – зазначив Станіслав Жарин.

 

Заступник координатора польських спецслужб в уряді Мацєй Вонсік (Maciej Wąsik) повідомив, що затриманий громадянин Китаю – бізнесмен, котрий «працює у великій телекомунікаційній компанії». Як встановили польські медіа, мова йде про одного з менеджерів польського філії компанії Huawei Вейцзіна В. А громадянин Польщі – Пьотр Д. (Piotr D.) працював консультантом з кібербезпеки в місцевій філії французького мобільного оператора Orange. Раніше ж він був офіцером високого рангу Аґенції внутрішньої безпеки Польщі. В офісах Orange і Huawei Technologies у Варшаві вже пройшли обшуки. Затриманим загрожує від одного до десяти років позбавлення волі.

11.01.2019