У районі гори Гимба, що на Закарпатті, загинув лижник. Екстремал займався фрірайдом на схилах гірського хребта Боржава.

 

Про це повідомила Державна служба з надзвичайних ситуацій у понеділок увечері.

 

 

Як інформують рятувальники, ввечері 6 січня надійшло два повідомлення про загублених туристів.

 

Перший виклик надійшов від групи з трьох осіб, яка займалася фрірайдом на вершині гори Гимба. Вони втратили орієнтири в умовах поганої видимості й заблукали. Рятувальники виїхали на поміч і дали рекомендацію – йти вниз. "Підтримуючи із заблукалими телефонний зв’язок, рятувальники порадили чоловікам рухатися у бік с. Березники Свалявського району, однак ті, знехтували рекомендаціями рятувальників та вирішили підійматися крутими схилами у бік вершини гори (вони прийшли з протилежного боку хребта – очевидно, прагнули повернутися до свого притулку, – Z)", – переповіли у ДСНС.

 

О 00:15 рятувальники знайшли двох туристів. Ті повідомили, що третій не зміг продовжити з ними маршрут та залишився чекати на допомогу в горах.

 

Лижників спровадили у Пилипець, рятувальники ж продовжили шукати третього, долучивши до пошукових робіт ще два гірські пошукові-рятувальні відділення. Пошуки тривали цілу ніч. "Об 11:50 однією з пошуково-рятувальних груп було знайдено тіло третього туриста. Рятувальники транспортували загиблого до станції крісельної дороги та передали працівникам поліції", – поінформували в ДСНС. 

 

Того ж вечора 6 січня до "Служби порятунку" надійшло ще одне повідомлення про те, що в районі гори Гимба заблукали двоє лижників. Заяву подала о 20:20 дружина одного з туристів. Пообіді на Різдво рятувальникам вдалося встановити телефонний зв’язок з одним із туристів, який повідомив свої координати, і о 15:40 рятувальники відшукали його у задовільному стані біля підніжжя гори Стій зі сторони Свалявського району (досить далеке від Гимби відгалуження хребта). 

 

Наразі тривають пошуки ще одного представника групи. Виявилося, під час блукання у горах вони вирішили розділитися та пішли у різні боки.

 

До пошуків залучено 27 людей та 7 одиниць техніки.

 

08.01.2019