У Литві затримано політиків і активістів, котрих завербувала ФСБ Росії.

Існує підозра, що через них Кремль, зокрема, намагався  впливати на політичні процеси в країні.

 

    Альґірдас Палецкіс

 

У Литві за підозрою в шпигунстві на користь Росії затримано кількох осіб з місцевого політикуму. Серед затриманих, зокрема, колишній голова Соціалістичного народного фронту Альґірдас Палецкіс. Про це повідомив генеральний прокурор Литви Евалдас Пашиліс в середу, 19 грудня, у Вільнюсі. За його словами, Палецкіса затримали з доказами, що він займався збором інформації на замовлення спецслужб РФ.
 

«Ці особи виконували завдання російської розвідки і намагалися за допомогою своїх дій і контактів з позапарламентськими партіями впливати на політичні процеси в країні», – цитує слова Пашиліса інформаційний портал  Delfi.

 

 

Також генпрокурор Литви повідомив, що за незаконне зберігання зброї затримано колишнього лідера однієї з прорадянських молодіжних організацій – громадянина Росії Валерія Іванова. «Слідчі органи наразі перевіряють його на приналежність до шпигунської мережі», – зазначив Евалдас Пашіліс.

 

Точного числа затриманих генпрокурор не назвав. За його словами, затримані вже довгий час працювали на іноземну розвідку. «Їхня шпигунська діяльність була свідомою», – наголосив Пашиліс. В ході обшуків було вилучено велику кількість носіїв інформації.

 

Генеральний комісар поліції Литви Лінас Пярванас, своєю чергою, заявив, що діяльність затриманих представляла загрозу національній безпеці країни. «Якби шпигунська мережа не була розкрита, то Литві загрожувала б серйозна небезпека», – застеріг він.

 

Директор Департаменту державної безпеки Дарюс Яунішкіс сказав, що метою цих незаконних дій було забезпечення Кремлю впливу на політичні процеси в Литві. «З цією метою вербують осіб, котрі можуть безпосередньо або через посередників формувати програми політичних партій або їхню структуру, користуючись різними медійними каналами, сприяти зміцненню "м'якої сили" Росії в країні», – пояснив Яунішкіс.

 

Міністерство закордонних справ Росії і посольство РФ у Вільнюсі заявили, що розслідування шпигунської діяльності на користь Москви, яке проводять литовські правоохоронні органи, є «антиросійською акцією і кроком, що віддаляє від демократії».

19.12.2018