Про це йдеться в ухваленій в Нью-Йорку резолюції, яку запропонувала Україна.
Учасники Генеральної асамблеї Організації Об'єднаних Націй в Нью-Йорку переважною більшістю голосів ухвалили в понеділок, 17 грудня, запропоновану Україною резолюцію «Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, районів Чорного та Азовського морів». За документ проголосували 66 країн-членів ООН. Проти виступили 19 держав, ще 72 утрималися. Про це повідомляє ООН на своєму Twitter.
Ось список країн, які проголосували проти документа: Вірменія, Білорусь, Болівія, Бурунді, Камбоджа, Куба, КНДР, Іран, Лаос, М'янма, Нікарагуа, Росія, Сербія, Південний Судан, Судан, Сирія, Узбекистан, Венесуела, Зімбабве.
У резолюції зазначено, що присутність російських військовиків у анексованому Росією Криму «суперечить національному суверенітету, політичній незалежності та територіальній цілісності України». Генасамблея ООН засудила «нарощування Росією військової присутності в акваторіях Чорного і Азовського морів, зокрема в Керченській протоці», а також запроваджені Росією «обмеження міжнародного судноплавства» в реґіоні. Окрім того, в документі присутній осуд «будівництва і відкриття» мосту через Керченську протоку.
Генасамблея ООН також закликала Кремль негайно звільнити захоплені нею українські кораблі та членів їхніх екіпажів. У резолюції, окрім того, міститься заклик до Москви вивести свої збройні сили з Криму та припинити окупацію території України.
18.12.2018