Катастрофа Су-27: Літак умисне випробовували при негоді.

 

Командування Повітряних Сил Збройних Сил України наразі не має підстав вважати, що причиною катастрофи винищувача Су-27 над аеродромом Озерне на Житомирщині, котрий розбився в суботу 15 грудня, могли стати невідповідні для польотів погодні умови та занедбаний технічний стан літака. Пілот у цій авіакатастрофі загинув.

 

Про це йдеться у повідомленні прес-центру Повітряних сил ЗСУ.

 

 

"В районі проведення польотів авіації спостерігались складні метеорологічні умови, однак планові польоти відбувались при встановленому мінімумі погоди. Льотчик був підготовлений до виконання завдань в таких умовах. Політ тривав близько 30 хвилин. Пілот виконував вправи з курсу бойової підготовки на пілотаж у складних метеорологічних умовах, відпрацьовував вправи навчального повітряного бою та інші завдання", – запевнили у командуванні.

 

Літак розбився при заході на посадку між дальнім та переднім приводом аеродрому.

 

Загиблий пілот – Олександр Васильович Фоменко, повідомили у Військовій прокуратурі Центрального регіону.

 

Винищувач Су-27 із бортовим номером "55", який зазнав авіаційної катастрофи на Житомирщині, 1987 року виробництва і є одним із найновіших літальних апаратів цього типу, що є на озброєнні Повітряних Сил, запевнили в пресовій службі Повітряних сил. У 2016 році літак пройшов середній ремонт на державних авіаційно-ремонтних підприємствах. Зокрема, авіаційні двигуни зазнали капітального ремонту на ДП Луцький ремонтний завод "Мотор" 8 квітня 2016 року.

 

Протягом експлуатації винищувач Су-27 здійснив 824 посадки, провів у небі 479 годин.

 

Наразі усі обставини катастрофи з’ясовують.

 

Інтернет-ресурс Scramble Magazine опублікував знимки з місця катастрофи.

 

Коментатори відзначають, що винищувач упав плазом. Його консолі цілі, планер – майже цілий, кабіна – деформована від удару. Сопла лежать попереду від борта.

 

“Літак звалився, великі кути атаки та мала швидкість, тому руйнування візуально мінімальне, але смертельне…” – пише MilitaryAviation.in.UA.

 

“Близько 1,5 км [до летовища] при 3-градусній глісаді – це висота близько 85 метрів, при звалюванні зовсім мало часу на оцінку та дії… Та й, напевно, була спроба виведення…” – пояснює льотчик Ігор Тарнавський.

 

Експерти також констатують, що, судячи зі знимок, спроби льотчика катапультуватися з мінімальної висоти не було.

 

17.12.2018