Митрополита Епіфанія обрали з перевагою у 8 голосів: подробиці вчорашнього Собору

 

Z стали відомі подробиці голосування на об’єднавчому Соборі. Якби участь у Соборі взяли не двоє єпископів з УПЦ МП, а ті десять, що зверталися до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням про Томос, то результат учорашнього голосування міг бути іншим.

 

 

У список на перший тур було включено всіх єпископів, що брали участь у Соборі.
 

Трійка кандидатів, що проходили в другий тур, отримала таку кількість голосів:

митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній (Думенко), постійний член Священного синоду УПЦ КП — 71 голос;

митрополит Вінницький і Барський УПЦ (МП) Симеон (Шостацький) — 58 голосів;

митрополит Луцький і Волинський Михаїл (Зінкевич) — 36 голосів.

 

На четвертій позиції зі значним відривом опинився митрополит Львівський і Сокальський Димитрій (Рудюк) — 9 голосів, замикали список три єпископи, кожен з яких мав по два голоси.

 

Перед другим туром голосування митрополит Михаїл (Зінкевич) зняв свою кандидатуру, за ним зняли свої кандидатури єпископи з четвертим результатом, п'ятим і т.д. — аж поки у списку залишився єпископ Вишгородський і Подільський Володимир (Черпак), оскільки, згідно з регламентом голосування, в другому турі мусіло залишитися три кандидатури.

 

У другому турі голосували лише архієреї, і їхні голоси розподілилися так::

 

митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський УПЦ КП Епіфаній (Думенко) — 36 голосів;

 

митрополит Вінницький і Барський УПЦ (МП) Симеон — 28 голосів.

 

 

 

Тобто якби участь в Соборі взяли не двоє єпископів з УПЦ МП, а ті десять, що зверталися до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням про Томос, то результат учорашнього голосування міг бути іншим.

 

До речі, від одного з єпископів УПЦ МП було подано доручення представляти інтереси, але воно було надто загального формулювання, без вказання Собору як адресата, тому його не взяли до уваги.

16.12.2018