Міністерство освіти і науки України виділило 75 млн грн на фінансування проектів молодих науковців у 2019 році. 23 млн грн з цієї суми витратять на нові проекти, яких є 54, а решту – на проекти, розпочаті минулого року. Про це інформує МОН.
Найвищу оцінку конкурсної комісії – 91,7 бала – здобув проект «Функціональні наноматеріали для адаптивного роботизованого інформаційно-вимірювального комплексу оборонного спрямування» доцента кафедри спеціалізованих комп’ютерних систем «Львівської політехніки», доктора технічних наук Галини Клим, пише «Твоє місто».
86,3 бала від експертів отримав проект докторанта, кандидата технічних наук Христини Іванюк «Вплив структурної організації напівпровідників органічної природи на люмінісцентні та фотоелектричні параметри приладів органічної електроніки». А проект доцента кафедри систем автоматизованого проектування, кандидата технічних наук Назарія Андрущака «Інноваційне використання твердотільних і нанокомпозитних матеріалів для керування субтерагерцовим випромінюванням» набрав 80,7 бала.
Проект «Електронні та екситонні стани в новітніх іонних напівпровідниках типу органічно-неорганічних перовськитів» від науковця ЛНУ імені Івана Франка отримав від конкурсної комісії 80,3 бала.
У МОН кажуть, що проекти виконуватимуться протягом трьох років.
«До 2020 року ми плануємо довести бюджет цього конкурсу до 100 млн гривень, адже підтримка молодих вчених – це один із пріоритетів МОН. Звісно, ми розуміємо, що навіть цих коштів не буде достатньо, щоби така підтримка була на належному рівні. Однак, як засвідчує практика, цей конкурс є для молоді гарною мотивацією, можливістю отримувати новий досвід та розвиватися», – каже керівник директорату науки МОН Дмитро Чеберкус.
Загалом на конкурс надійшов 361 проект із більш ніж 100 вишів та наукових установ МОН. Їх експертизу за різними секціями проводила Експертна рада МОН. Експертизу за кожним проектом проводили 5 фахівців, а під час підрахунку загальної кількості балів найнижчу та найвищу оцінку не враховували. Тобто сума рахувалася як середнє арифметичне значення трьох оцінок у діапазоні між найнижчою та найвищою.
Довідково: Цільовий конкурс для молодих науковців закладів вищої освіти та наукових установ МОН був започаткований та вперше проведений 2016 року. На нього було подано 439 проектів зі 114 закладів. 79 проектів обрали для фінансування. На другий конкурс 2017 року було подано 362 проекти з понад 100 університетів та наукових установ МОН. Переможцями стали 123 проекти.
14.12.2018