Росія виганяє зі своєї території словацького дипломата.

Таким чином Москва помстилася за видворення зі Словаччини працівника російського посольства.

 

                                         Марія Захарова

 

Росія оголосила персоною нон ґрата словацького військового аташе і зажадала, щоби він виїхав з країни протягом двох днів. Офіційна речниця Міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова пояснила, що це зроблено у відповідь на висилку російського дипломата зі Словаччини.

 

«Словацька влада вислала з країни російського військового дипломата. Оскільки, відповідно до усталеної загальноприйнятої дипломатичної практики, такі недружні дії завжди тягнуть за собою дзеркальні заходи, днями персоною нон ґрата в РФ було оголошено словацького військового дипломата, котрому належить полишити нашу країну протягом двох діб», – заявила в четвер, 13 грудня, на брифінгу Захарова, чиї слова цитує інформаційне агентство Interfax.

 

Вона уточнила, що відповідну ноту було вручено амбасадору Словаччини в Москві 11 грудня. «Ми шкодуємо про цей недружній крок словацької сторони, який суперечить традиціям наших двосторонніх відносин», – наголосила Захарова.

 

Нагадаємо, минулого тижня стало відомо про те, що влада Словаччини вислала російського дипломата, оскільки отримали дані про те, що він займався збором розвідувальних даних. Прем'єр Словаччини Петер Пеллеґріні оголосив, що інцидент стався наприкінці минулого місяця. 22 листопада дипломату оголосили, що йому слід полишити словацьку територію. Росіянин виконав цю вимогу протягом 48 годин.

13.12.2018