Недружба

Той, хто грає в шахи з тим, хто грає в «Чапаєва», обов’язково заробить дошкою по голові. А потім «чапаєвець» ще й зробить мудрагеля винним. Огляд подій тижня в Україні

 

Закон тижня

 

Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною та РФ у 1997 році підписували президенти Леонід Кучма та Борис Єльцин

 

Ухвалення Верховною Радою закону «Про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною та Російською Федерацією», що був внесений президентом України, став причиною трохи поламати списи. Переважно його критикували за те, що прийнято документ лише на п’ятому році війни, розв’язаної Росією, але були й оригінальніші версії.

 

У парламенті в повному складі за закон не голосувала фракція "Опозиційний блок". Сергій Ківалов, який колись заслужив прізвисько Підрахуй, пояснив, з якого дива колишні регіонали так вчинили.

 

«Непродовження договору з Росією, як і його існування, не мають жодного юридичного значення. Це суто декларативний документ. Тому пафосні висловлювання на парламентській трибуні, переможні спічі політиків на прямих ефірах – це брехня. І найжахливіше, що їм добре відомо, що ця PR-акція Верховної Ради – порожній звук. Наслідків жодних немає і бути не може, оскільки цей договір від початку був декларативним», – сказав Ківалов і нарахував понад двісті договорів з країною-агресором, які досі функціонують.

 

У Міністерстві закордонних справ Ківалова поправили. «Станом на сьогодні діє 314 угод із Російською Федерацією... На розгляді МЗС перебуває понад 43 угоди, які підлягають денонсації», – повідомила речниця міністерства Катерина Зеленко.

 

Тепер підлеглі Павла Клімкіна матимуть чим займатися на предмет денонсації, Ківалов з регіоналами розповідатиме про юриспруденцію, інші нездорові люди згадуватимуть про дружбу з Росією.

 

 

Релігія тижня

 

 

Створення незалежної православної Церкви в Україні перейшло в епістолярну площину. Вселенський патріарх Варфоломій надіслав предстоятелеві УПЦ (МП) митрополитові Онуфрію листа із закликом взяти участь у майбутньому Об’єднавчому соборі українських православних Церков.

 

Прес-служба УПЦ (МП) відреагувала на послання так:

 

«Лист, в якому Патріарх Варфоломій погрожує Предстоятелю УПЦ ультиматумами та вимагає співслужити з розкольниками, Блаженніший Митрополит Онуфрій поклав назад у конверт і відправив у Стамбул на адресу відправника».

 

Поштарі мали б засумувати від інформації про те, що згаданий Об’єднавчий собор має відбутися найближчим часом. Українські православні таки попрощаються з Онуфрієм і залишать листнош без кавалка роботи під назвою перевезення через Чорне море паперів від патріарха до митрополита і назад.

 

 

Воєнне тижня

 

 

Верховний головнокомандувач Петро Порошенко задоволений воєнним станом і, за його словами, збори резервістів в областях, де діє цей правовий режим, продемонстрували високу готовність і бажання громадян стати на захист держави.

 

До деяких військкоматів прийшло вдвічі, іноді втричі більше резервістів, ніж потрібно. «Це показник того високого авторитету, яким користується українська армія. Це індикатор того, наскільки якісно за минулі роки вона змінилася, наскільки зміцнів дух патріотизму серед українців», – заявив президент під час візиту до військовослужбовців на Житомирщину.

 

Жалісні промови щодо недоцільності введення воєнного стану поки що стали менш гучними, до новорічно-різдвяних свят затихнуть ще більше, а з наближенням президентських виборів камлання про «злочинну хунту» загостриться.

 

 

Провокації тижня

 

 

«Розіп’яті хлопчики» і «зґвалтовані хворі на епілепсію» вже стали класикою російської пропаганди. Для тамтешніх спеціалістів своїх рук замало, і вони вмикають в процес українських заробітчан. У вітчизняних провокаторів робота на Москву виходить кепсько, бо піймати вони себе дають СБУ.

 

Служба безпеки відзвітувала, що мешканець міста Кам’янське на Дніпропетровщині поширював у соцмережах інформацію із публічними закликами до зміни меж території та державного кордону України.

 

«Під час проведення санкціонованих слідчих дій правоохоронці виявили електронне листування зловмисника з громадянами РФ та мешканцями тимчасово анексованої АР Крим, які ставили перед ним завдання із поширення провокаційних матеріалів. "Вказівки" російських кураторів передбачали, зокрема, публікацію статей щодо "правомірності" дій Військово-морських сил РФ поблизу Керченської протоки та засудження дій українських моряків», – вказано у повідомленні. 

 

Нічого оригінального росіяни не вигадали, бо казали своєму підшефному поширювати інформацію про відбирання в «євробляхерів» автомобілів для військових потреб і фотографії порожніх полиць в магазинах.

 

Епілепсія з хлопчиком були цікавішими, але і до них колись в росіян руки дійдуть, а швидкий на заробіток запроданець знайдеться.

 

 

10.12.2018