Глава дому Габсбургів: ЄС має припинити політику умиротворення Росії.

 

Онук останнього австрійського імператора Карла I, голова Дому Габсбургів Карл фон Габсбург вважає, що Європейський Союз має припинити стратегію умиротворення стосовно агресора Росії, а також відкрити Україні перспективу членства.

 

Про це йдеться у статті Карла фон Габсбурга, котру цитує українською мовою видання "День".

 

 

"Стосовно України наразі залишається лише один захід, який можна здійснити з боку ЄС: перетворити політику сусідства на чітку політику вступу, а також припинити політику умиротворення стосовно Москви. Це буде важко, але, врешті-решт, ідеться про питання, чи Європа все ще відіграватиме самостійну роль", – наполягає голова Дому Габсбургів.

 

На переконання Карла фон Габсбурга, який зараз також обіймає посаду президента Пан'європейського руху Австрії, без чіткої стратегії стосовно Росії Європа ставатиме дедалі слабкішою.

 

Він зазначив, що відразу після нової ескалації російської агресії проти України Німеччина та Франція запропонували себе як посередників у конфлікті, однак наразі є проблема з успіхом цієї медіації.

 

"Владімір Путін був достатньо розумним, щоби розраховувати на таку реакцію. Думаючи стратегічно, він за останні роки зробив так, що європейська політика щодо Москви стала дезорієнтованою, а стосовно посередників існує велика проблема у довірі", – йдеться у статті.

 

Він констатує, що "Росія не проявляє готовності припинити конфлікт", а посередництво йде в нікуди. "Посередництво має полягати не в тому, щоб заохочувати агресора, а в тому, щоби примусити нападника припинити свою агресію", – наголосив Карл фон Габсбург. 

 

"Німеччина будує спільно з Росією нові газопроводи, які, з російської точки зору, передусім мають великий політичний інтерес: оминути Україну. Шрьодеризація німецької політики зайшла занадто далеко", – застерігає пан Карл.

 

На думку фон Габсбурга, Австрія також могла б відігравати важливу роль як посередник. Утім, потенціал посередництва може й нашкодити. 

 

Так, Карл фон Габсбург нагадав, що протягом року відбувалася інтенсивна дипломатія візитів між Віднем та Москвою. Це, на його думку, є нормальним для австрійського головування в ЄС. Водночас наразі незрозуміло, які цілі сповідувала політика Відня: дехто вбачає схожі інтереси, як у Німеччини, в питанні постачання газу.

 

10.12.2018