Неймовірне поруч

Цілком можливо, що вже дуже скоро навіть вчасна поява автобуса на горизонті викликатиме підсвідоме питання «Яке це відношення має до виборів?». Огляд подій тижня в Україні.

 

Полонені тижня

 

 

Колись сомалійські пірати страшили весь світ, аби цивілізовані кораблі не ходили в Баб-ель-Мандебську протоку. Чорношкірі пірати з китайськими Калашниковими залізали на борт судна і брали в полон екіпаж. Згодом часи змінилися, надто активних в плані грабунку сомалійців відстріляли. Їх замінили росіяни, які бикують у Керченській протоці.

 

24 українських моряки зараз сидять за гратами в Лефортово і Матроській тишині. Від Сомалі Росія відрізняється розмірами, розташуванням на глобусі і кольором шкіри переважної більшості населення. Все решта ідентичне, бо захопити заручників і потім казати, що так і має бути, могли сомалійці, а тепер і росіяни.

 

Поки Президент Порошенко закликає світ втрутитися в справу, яка може мати дуже непередбачувані наслідки (росіяни побудують «Північний потік-2» і скажуть, що то їхні територіальні води), той самий світ висловлює глибоке занепокоєння. В черговий раз.

 

PR тижня

 

 

Політтехнологи в різноманітних штабах мають сильно думати про те, як максимально використати черговий перл від РФ. Тамтешній президент вже сказав, що з діючою київською владою справи мати не хоче і почекає наступної.

 

Архімед в таких випадках кричав «Еврика» і бігав наголяса Сіракузами. Зараз на Печерських пагорбах зимно, тому повторювати таке не треба, але використовувати дурний язик Путіна варто. А ще краще експлуатувати те, що каже такий собі Кадиров. «Президент України думав, що, закривши для чоловічого населення Росії кордон, завдасть удару по російських і інших народах нашої країни. Але насправді він зробив те, що не спадало на думку відомим в історії людства диктаторам. У Росії тільки за офіційними даними проживає більше двох млн українців, які офіційно це визнають. А скільки млн росіян та інших, що народилися і виросли в Україні, неможливо порахувати. І ось Петро Порошенко позбавив їх права відвідувати рідних і близьких, приносити квіти на могили батьків, пройтися вулицями рідного міста в Україні. Я не кажу про мільйони українців, які їздять на роботу в Росію. На відміну від Президента України, наш глава держави Володимир Путін не поставив шлагбаум на шляху цих громадян України, щоб не приректи тисячі сімей на голодне існування. Але Захід буде аплодувати Порошенку, незважаючи на те, що грубо і не по-людськи ущемлені права мільйонів людей».

Тепер команді Петра Олексійовича залишається донести до вух і вмісту черепів громадян українців, що заборона на в’їзд до України громадянам Росії віком від 16 до 60 років є правильним рішенням, бо від того сильно штормить навіть таких персонажів, як Кадиров. І колись треба буде представити до нагороди того Штірліца, який недоумкам в Кремлі і Грозному підкинув ідею.

 

Зустріч тижня

 

 

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман продовжує дорослішати. Наймолодший очільник Кабміну доріс до того, аби зустрічатися з найповажнішою пані в Європі.

 

З Ангелою Меркель Володимир Борисович говорив на предмет вітчизняної газотранспортної системи, в якої може статися клопіт в разі запуску «Північного потоку-2».

Крім того, Гройсман переконував німецьку колегу, що  «єдиним правильним варіантом у цих діях має бути дзеркальність по відношенню до Росії. Якщо Росія забороняє вільне судноплавство, наприклад, то весь цивілізований світ має вжити дзеркальних заходів щодо Росії». Коли український прем’єр говорив про «ці дії», то мав на увазі «жорстку реакцію до агресора, яку б назву він не мав».

 

Зустрілися два прем’єри і плідно поговорили. Тепер будемо дивитися за Володимиром Борисовичем, який їздить Європою і говорить зі своїми колегами. У Об’єднаному Королівстві поки що також є цікавий прем’єр, а для власного політичного росту Гройсману і на острів можна поїхати.

 

Гроші тижня

 

 

Поки песимісти гнирали, що країною, де йде війна, ніякий інвестор не зацікавиться, а чекати фінансової допомоги можуть тільки геть хворі, Європейський Союз схвалив виплату 500 мільйонів євро макрофінансової допомоги для України. Порошенко за це гарно подякував, а міністр закордонних справ Клімкін сказав, що Україна отримає новий транш макрофінансової допомоги до кінця 2018 року.

 

Залишається тішитися альтруїзму європейців, але трохи бентежить роз'яснення  Єврокомісії про те, куди підуть ті гроші. В Брюсселі сказали, що Четверта програма макрофінансової допомоги, яка була ухвалена Європарламентом та Радою ЄС влітку 2018 року, передбачає виділення Україні до 1 мільярда євро, а метою програми є допомогти Україні задовольнити фінансові потреби та підтримати реалізацію широкомасштабних структурних реформ.

 

Слідкуємо за реформами. На таку купу євро пасувало б щось зробити грандіозне.

 

03.12.2018