Анґела Меркель солідаризувалася з Україною в «керченському питанні».

Вона засудила Москву за намагання перекрити доступ до українських портів в Азовському морі.

 

 

Бундесканцлерка Німеччини Анґела Меркель запевнила Україну в солідарності в її конфлікті з Росією. Виступаючи в четвер, 29 листопада, на третьому Німецько-українському економічному форумі в Берліні, вона пообіцяла, що під час саміту G20 в Аргентині обговорить тему дотримання прав України в Керченській протоці з президентом Росії Володимиром Путіним. Про це повідомила телерадіокомпанія Deutsche Welle.

 

Меркель звинуватила Москву в тому, що та свідомо намагається закрити доступ до Маріуполя й інших українських портів у Азовському морі через Керченську протоку. «Існує пояс країн (уздовж кордонів Росії – DW), які не можуть розвиватися так, як вони хочуть. Ми, німці, не можемо закривати на це очі», – заявила вона, вказавши також на дії Кремля в Грузії, Молдові, Вірменії й Азербайджані.

 

Окрім того, бундесканцлерка звинуватила Кремль у погіршенні умов судноплавства в Керченській протоці після побудови Керченського мосту. «У цьому цілковита вина російського президента», – наголосила вона. Меркель закликала Москву звільнити українські військові кораблі та їхні екіпажі, захоплені раніше в Керченській протоці.

 

Водночас керівниця німецького уряду закликала Київ «діяти обдумано в конфлікті з Росією». Вона наголосила на неможливості вирішити україно-російський конфлікт військовими методами. «Врегулювання в Україні можливе тільки шляхом діалогу», – підкреслила Меркель. Вона підтвердила готовність продовжити перемовини з українського врегулювання в «нормандському форматі». Хоч і визнала, що поки що успіхи цих перегвоорів «дуже і дуже незначні».

29.11.2018